dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    27.01.2005 W naszej Manueli trwają prace instalacyjne. Hydraulicy podobnie jak przy pierwszej jednodniowej wizycie, załatwili sprawę błyskawicznie. Wszystko co konieczne do wykonania przed tynkami zrobili w trzy dni robocze. Niestety równie szybko będę musiał uregulować fakturę cząstkową za dotychczas wykonaną pracę - jutro mam spotkanie z szefem firmy, która kompleksowo wykonuje mi instalację wod-kan-gaz.

    Instalacja elektryczna „robi się” trochę wolniej ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    19.1.2005 Na naszej budowie nastąpiła zmiana warty. Kilka dni temu rozstaliśmy się z ociepleniowcami, nie definitywnie bo zostaje jeszcze nałożenie wiosną koloru, ale na pewno na kilkanaście tygodni. Na ich miejsce na budowie pojawili się hydraulicy i elektryk.

    Jeśli chodzi o rozliczenie ocieplenia to na obecnym etapie, czyli wełna plus klej i siatka na całej elewacji, koszty wyglądają następująco:
    - materiały netto (wełna w systemie 208m2, 42mb listwy startowej, ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    13.1.2005 No i mamy A.D. 2005. Okres świąteczny i poświąteczny potraktowałem dość ulgowo jeśli chodzi o prace na budowie. Dopiero po Trzech Królach coś konkretnego zaczęło się dziać.

    Dzięki bardzo sprzyjającej aurze ociepleniowcy jutro kończą elewację. Udało się im obrobić wszystkie okna, dodatkowo wykonali obwódki okien z pasków styropianu FS-20 szerokości 12cm i grubości 3cm (wszystko zabezpieczone narożnikami) i na koniec położyli drugą warstwę kleju ...
  4. Dziennik budowy - "Manuela"

    30.12.2004 Wbrew moim oczekiwaniom ociepleniowcy nie pojawili się w poniedziałek, a pogoda była idealna do pracy (+8st.C). Ale z uwagi na okres międzyświąteczny nie mam do nich wielkiej pretensji.

    Natomiast zgodnie z umową pojawił się "kominkowiec". Transport wkładu (180kg) do wnętrza domu odbył się bez problemów (i na szczęście nie trzeba było stosować podnośnika). Mimo, iż ekipa składa się tylko z majstra i pomocnika już pierwszego dnia wkład Jotul ...
  5. Dziennik budowy - "Manuela"

    26.12.2004 Okres przedświąteczny na naszej budowie to okres rozliczeń: ostatnia faktura od wykonawcy stanu surowego i faktura za dach od dekarza.
    Faktura od murarza obejmowała:
    - cegła pełna i klinkier na kominy – 1290PLN
    - dodatkowe drewno do więźby – 745PLN
    - dodatki do więźby: gwoździe, szpilki itp. – 311PLN
    - cegła Silka na działówki + zaległa faktura na M18 – 4342PLN
    - stalowe elementu („blachy”) do ...
Strona 5 z 25