dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik budowy - "Manuela"

    25.10.2004 Więźba idzie jak krew z nosa. A powodów jest jak zwykle wiele. Po pierwsze: niespójność projektu!!! Po konsultacjach w Archipelagu wręcz okazało się, że tą wersję projektu, którą mamy pracownia wycofała ze sprzedaży. Po drugie: dopiero po ściągnięciu z Wrocławia dodatkowych rysunków detali łączenia więźby (w projekcie ich nie ma) majster stwierdził, że przestaje się bać, że ta więźba będzie bezpieczna - wcześniej po godzinnej dyskusji z kierownikiem budowy ...
  2. Dziennik budowy - "Manuela"

    22.10.2004 Dziś w więźbie przybyła kwadratowa ramka. Ekipa klnie na czym świat stoi na wagę elementów naszej więźby. Majster po konsultacji z kierownikiem budowy lekko zmodyfikował układ ramki i rozpierających krokwie koszowe jętek. Stwierdził, że takie rozwiązanie pozwoli na mocniejsze spięcie konstrukcji lukarn z główną więźbą. Zobaczymy tylko czy na te pomysły starczy drewna. Swoją drogą w konstrukcji więźby nikt z nas nie znalazł elementów stanowiących konstrukcję ...
  3. Dziennik budowy - "Manuela"

    21.10.2004 Wreszcie ruszyło budowanie więźby. Mamy już ustawione cztery główne narożne krokwie. Ekipa ustawiał je oczywiście przy pomocy dźwigu. Kąt nachylenia krokwi (28,9st.) podobno był wyznaczany przy pomocy „laserowej poziomicy” cokolwiek by to znaczyło.
    Gdy wracałem wczoraj popołudniu do domu, po raz pierwszy zobaczyłem mój dom, a w zasadzie szczyt więźby, z sąsiedniej ulicy – widok budujący. Gdy później wszedłem na strop obejrzeć szczegółowo ...
  4. Dziennik budowy - "Manuela"

    19.10.2004 Tak jak się spodziewałem dziś krokwie nie były ustawiane. Co prawda nie dlatego, że ludzie zawiedli bo dźwig nawet przyjechał, ale operator stwierdził, że bez usunięcia sprzed budynku góry żwiru na chudziaka nie podjedzie na tyle blisko, żeby ustawić dwie krokwie od ogrodu. Tak więc dziś siłą rzeczy musieliśmy kończyć chudziaki. I przynajmniej to udało się zrobić.

    Po południu odebrałem telefon z banku – ekspresowo. Miła pani zakomunikowała ...
  5. Dziennik budowy - "Manuela"

    18.10.2004 Od piątku mamy już komplet drewna na więźbę!!! - niestety trzeba teraz czekać na związanie nadlanych narożników na wieńcu i na dźwig, którym ustawiane będę te cztery największe krokwie koszowe. Podobno jutro stawianie więźby ma się zacząć, ale jakoś nie wierzę, że się uda.

    Wracając do nadlewanych narożników, to było z tym elementem konstrukcji sporo problemów. Pisałem już wcześniej o kwestii różnicy poziomów. Jak się później okazało ...
Strona 9 z 25