dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik JiM

  1. Dziennik JM

    03-04-2010
    1. Mam już pismo z gazowni o tym, że gazu nie będzie, bo im się nie opłaca (nie trzeba).
    2. Od paru dni jeżdżę i szukam używanego garażu, który można wstawić na działkę (myślę, że coś się znajdzie)
    3. Umówiłem się ze studniarzem na 15 kwietnia na wiercenie studni
    4. Zamówiłem stal do zbrojenia
    5. Przywiozłem żwir do stawiania ogrodzenia
    6. Będę się umawiał na zdjęcie humusu oraz wyrównanie powierzchni pod podmurówkę i ogrodzenie
  2. Dziennik JM

    27-03-2010
    Witam!
    1. No i dziś poraz pierwszy skorzystałem z wjazdu na działkę i wjechałem na nią ...... ale nie wyjechałem i musiałem korzystać z pomocy znajomego wraz z podnoszeniem lewarkiem auta i podkładaniem desek.
    A tym wjazdem muszą wjeżdżać ciężarówki :(
    2. Zakończyłem dziś etap trzebienia drzew, a więc plac przygotowany jest na przyjęcie koparki do zdjęcia humusu (ale to pod koniec kwietnia).
    3. Dziś jestem umówiony z różdżkarzem ...
  3. Dziennik JM

    23-02-2010
    Jak na dziś to wymyśliłem:
    1. Mam załogę do stanu SSO (zaczynam od 3 maja 2010)
    2. Próbuję się dogadać z załogą do zrobienia więźby i dachu (od 01 lipca 2010)
    3. Jutro będę miał ofertę od hydraulika
    4. Budować będę ściany nośne z LPW-25 lewkowa a działowe z suprexu
    5. Jestem coraz bliżej decyzji o zamontowaniu wentylacji mechanicznej z rekuperatorem oraz GWC rurowym
    6. Czekam na warunki z gazowni (a nuż się uda), ...
  4. Dziennik JM

    15-01-2010
    Myślałem, myślałem i wymyśliłem.
    Ruszam z budową w tym roku. Czas jest ku temu odpowiedni (niższe ceny materiałów, robocizny oraz dostępniejsze kredyty). A co bym odłożył w tym roku to w następnym prawdopodobnie podwyżki cen mi zje.
    A więc:
    1. Mam już zaufanego kierownika budowy (ustalone wszystko)
    2. Przekazałem dziś do dwóch ekip plany domu i czekam na wycenę robocizny na fundamenty i ściany
    3. Szukam kredytu (w następnym ...
  5. Dziennik JM

    28-12-2009
    Melduję, iż w dniu dzisiejszym podstemplowałem uprawomocnienie się decyzji pozwolenia na budowę oraz dziennik budowy.
    W środę lub czwartek idę do PGE podpisać umowę.
    A i jeszcze jedna dobra wiadomość. Jest już zrobiony wjazd na działkę, a więc helikoptera nie kupuję :)
Strona 2 z 6