dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Elfir

  1. Elfir stawia klocka - dziennik

    Już wiem co wydłużyło procedurę. Po podpisaniu się osoby odpowiedzialnej za uzgodnienie zjazdu (nawet drzewo pozwolili wyciąć) jakaś stażystka w urzędzie dopatrzyła się, ze działka nie ma dostępu do drogi publicznej.
    Nie tylko nasza. Kilka innych działek leżących w Kórniku zostało zabudowanych niezgodnie z prawem. Bo kilka ulic, które od 50-ciu lat gmina odśnieża, sprząta, na których stawia znaki drogowe i sygnalizację świetlną, które wylewa asfaltem, buduje ...
  2. Elfir stawia klocka - dziennik

    Długo nie pisałam, ale niewiele się działo.

    Otrzymałam dokumentację od geologa oraz odebrałam z Aquanetu decyzję o podłączeniu wody. Oczywiście decyzja wysłana pocztą nigdy do mnie nie dotarła :/
    Na działce zostały wycięte krzewy i poprzycinane drzewka owocowe, które rosły na terenie przyszłej budowy. Teraz brat TŻ ma podjechać ciężkim sprzętem i wykarczować korzenie. Drewno z drzewek owocowych będzie przeznaczone do wędzenia mięs.

    ...
  3. Elfir stawia klocka - dziennik

    Dostałam info z Aquanetu, ze decyzja z wodą idzie pocztą.
    Na działce był też konstruktor i stwierdził, że można się dobudować do sąsiada.
  4. Elfir stawia klocka - dziennik

    Dzisiaj robiły się odwierty geologiczne. Geolog stwierdził, że ziemię mamy idealną pod budowę:
    humus 50 cm
    piasek, dużo piasku, przedzielonego wąskim (10 cm) paskiem czegoś sinego (iły, glina?)
    dopiero poniżej 2 m gliny
    woda pokazała się najwcześniej na 2,4-2,6 m
    Grunt na pewno nie jest wysadzinowy. Przekrój glebowy pod przyszłym domem jest jednorodny we wszystkich odwiertach. Różnica poziomów między narożnikami domu max 10 cm.
    Nie ...
  5. Elfir stawia klocka - dziennik

    Mamy już warunki dotyczące przyłączenia gazu. Czekam jeszcze na wodę.
    Odwiert będzie robiony w przyszłym tygodniu.

    Jak na razie koszty stawiania domu nadal wynoszą 2800 zł (architekt I rata)
Strona 2 z 11