dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Dziennik Ewy i Łukasza

    Dzisiaj złożyłem w PINB w Cieszynie wszystkie dokumenty wymagane do odbioru domu. Przygotowywałem się do tego przez ostatni tydzień, gromadząc brakujące dokumenty bo nasz inspektor nadzoru słynie z drobiazgowości. Okazało się, że brakuje mi protokołów odbioru przyłączy: energetycznego, gazowego i wodociągowego. Dostawcy tych mediów nie wydawali tych protokołów wcześniej, bo nie były one wymagane. Teraz są, przynajmniej w naszym inspektoracie... Udało mi się załatwić te ...
  2. Dziennik Ewy i Łukasza

    Dobiega końca pierwszy kwartał 2010 r. , pora na małe podsumowanie postępów na budowie w tym roku.

    Styczeń 2010 - skończyliśmy gabinet. Ze względu na ścianki regałowe zrezygnowaliśmy z montowania listew podsufitowych. Kolor ten sam, co w pokoju dziennym, czyli jesień lniana Nobilesu.



    Poza tym wszędzie na parterze powiesiliśmy lampy.
    ...
  3. Dziennik Ewy i ?ukasza

    Kończy się rok 2009 - czas na małe podsumowanie. Wprawdzie nie udało nam się przeprowadzić do nowego domu, tak jak planowaliśmy - najpierw, trochę nierealistycznie do końca września, później, do Świąt Bożego Narodzenia... Parter mamy już wprawdzie prawie skończony, ale... no właśnie "prawie" robi różnicę... Dzisiaj, tj. 31.12 pomalowaliśmy mały pokój na parterze i została nam już tylko łazienka do pomalowania. O piętrze nie wspomnę, bo będziemy je sukcesywnie ...
  4. Dziennik Ewy i ?ukasza

    Na parterze mamy już gotową kuchnię, pokój dzienny, korytarz i wiatrołap. Na pomalowanie czeka mały pokój i łazienka.

    W łazience mamy już od września prysznic i ubikację, a także glazurę. Musimy jeszcze wstawić umywalkę, wyszlifować ściany i pomalować.





    W wiatrołapie przykleiliśmy na jedną ...
  5. Dziennik Ewy i ?ukasza

    Stale trwają też prace wykończeniowe wewnątrz domu. Każdą wolną chwilę spędzamy na budowie, pomaga na nasz nieodzowny pan E. W październiku poskładaliśmy naszą kuchnię z Ikei (meble Stat). Było z nią trochę zabawy, bo np. musieliśmy wyciąć w jednej półce cały róg ze względu na pion went.-kan. Sporo pracy mieliśmy też z blatem, zamawianym z DLH przez Castoramę. Blat jest z drewna merbau i musieliśmy poczekać prawie miesiąc, bo jak nam powiedziano w Castoramie "płynie ...
Strona 1 z 11