dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2004
    01-07 luty
    - z końcem stycznia opuściliśmy mieszkanie i przenieśliśmy się do
    rodziny. narazie nie jest źle.

    - elektryka - wyszło ładnie, właśnie rozliczyłam się za materiały i
    tu, zgrzyt. Miało być 1 tys., a wyszło 2.7 tys. Skąd taka rozbieżność?
    ponoć na początku mówiłam: gniazdko tu, tu i tu, a potem wyszło
    gniazdko tu, tu, tu, tu, tu itd. + 2 razy internet, 3 razy tv, wymyślanki na
    zewnątrz. ...
  2. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2004
    styczeń
    no i mamy Nowy Rok, do wyprowadzki niecały miesiąc, ale nie jest źle, akces przygarnięcia nas, wyraża najbliższa rodzina.
    wszystkie rzeczy pakujemy do kartonów i wywozimy na ukończone poddasze, meble pójdą do wynajętego magazynu.
    damy radę, a co!
    rodzina boi się czy zdążymy z budową i nie za długo będziemy im siedzieć na karku (przecież nic nigdy nie mówiliśmy i nie wiedzą na jakim jesteśmy etapie - chyba trzeba będzie ...
  3. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2003
    grudzień cdn
    ogrzewanie - zdecydowaliśmy się wyłącznie na podłogówkę (mamy mało ścian, nie podobają mi się grzejniki, znajomy grzeje 200 m2 i sobie chwali). zatrudniliśmy projektanta od c.o., więc narazie nie szukam hurtowni, czekając na obliczenia.

    okna - no wreszcie przyjechały pod koniec miesiąca. są piękniste, drzwi na ogród duże, przesuwane, ameryka po prostu.
    tak na marginesie - chciałam oszczędzić na montażu i zrobić to, rękami mojego ...
  4. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2003
    listopad
    poprawki na dachu (były też niezaklejone dziury w foli) robi mój główny budowlaniec. jestem stratna ok. 500 zł, bo za tą robotę musiałam zapłacić prawie podwójnie, raz dekarzom i teraz.
    ale mam z głowy. mimo wszystko dach mi się podoba, pora robić następne prace.

    poddasze nieużytkowe - na podłodze kładziemy płytę osb - wyszło naprawdę ładnie.

    trwa casting na okna. w ściankach wewnętrznych będą luksfery. ...
  5. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2003
    wrzesień
    dachówka nadal kładziona.
    wolno to, idzie ale wykonawca ma zawsze jakieś usprawiedliwienie.
    ot taki przykład: urywam się z pracy i jadę na budowę - jest godz. 11.00, a na budowie.... słonko świeci piękniste i... nikogusieńko.
    tel. do wykonawcy:
    - gdzie robotnicy? - pytam
    - nie ma ich? - opowiada
    - nie ma, a jest po 11.00!
    - aaa powinni być, pewnie zaraz będą.
    - ja pracuję umysłowo i w pracy jestem codziennie ...