dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

czupurek

  1. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    05 lipca
    ogrodnictwo - na umówione od Didi (mojej guru ogrodniczej :wink: ) hasło:
    - ciąć żarnowce
    dokonałam tegoż procederu, modląc się jednocześnie żeby im nie zaszkodziło, bo mistrzem nożyczek to ja nie jestem. :lol:

    Ponadto, podczas wieczornego spaceru z psami nazbierałam reklamówkę szyszek i próbnie wysypałam pod jedno z drzewek (na więcej nie starczyło). Efekt jest ciekawy. Wygląda o niebo lepiej niż wysypana kora, ...
  2. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    24 czerwca
    ogrodnictwo cd - podjęliśmy nierówną walkę z uporządkowaniem terenu od frontu. Jak wszędzie glina, ił, gruz, no i chwasty na 1,5m -po prostu masakra.
    Mam nadzieję, że do siewu trawy (sierpień) się wyrobimy.
    Żebyście widzieli te korzenie, które wyciągałam łapkami - wielkości dorodnej marchewki - ale mój pies je bardzo lubi :P

    No i pierwsza roślinka z przodu już posadzona (nie mogłam przecież czekać do sierpnia ...
  3. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    22 czerwca
    podjazdy - the end. Niniejszym donoszę, że prace z ułożeniem kostki betonowej ukończone. Teraz do chatki wchodzi się kulturnie. :P
    Z tej okazji zdjęliśmy przegrody i nasze pieseczki mogą już latać dookoła domku. Owczarek jest wręcz zachwycony tą perspektywą i to tak bardzo, że zdążył w pierwszych minutach tej wolności wykopać w świeżo nasypanym, wyrównanym, piaseczku dziurę metr na metr, zasypując jednocześnie dopiero co zamiecioną ...
  4. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    10 czerwca
    podjazdy - gdy, emocje już opadną......
    Po kilku telefonach i wczorajszej osobistej wizycie w hurtowni, dzisiaj spełni się moje trywialne marzenie i przybędzie szanowna pani kostka.
    Według zapewnień hurtowni, powinnam spodziewać się dostawy koło południa. Na tą okazję ściągnęłam mężowi, majstrów do pomocy przy wyładunku. Chłopy czekają....
    Godz. 9.00 - informacja z hurtowni, że trwa załadunek.
    Godz. 12.30 - dzwoni mąż, ze transportu ...
  5. Spóźniony dziennik Czupurka

    Rok 2005
    01 czerwca
    podjazdy - ufff kostka zamówiona i zapłacona. Teraz tylko czekam na dostawę. Notabene dziwna hurtownia, dziwny producent. :o
    Wybraliśmy starobruk w kolorze czerwonym. Wyszło, że potrzebujemy ok 60m2, ale nauczona doświadczeniem dachówkowym, postanowiłam zamówić w pierwszym rzucie o 10m2 mniej.
    Do wyboru miałam albo zamówić u naszego lokalnego producenta - cena 32,50 zł/m2 (i ani grosza mniej), albo przez najbliższą hurtownię - ...
Strona 2 z 18