dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

  1. Nieoficjalny dziennik R.F.

    Co do zmian w projekcie to będa minimalne. Rezygnujemy z dobudowy garażu do ściany budynku - psuje jego bryłę i przy odsunieciu domu o 15 m od jezdni tak szeroki dom praktycznie dzieliłby działkę na dwie części. Postawienie z przodu garażu wolnostojącego i postawienie domu na środku szerokości działki pozwala na uzyskanie z jednej strony domu nasłonecznionego trawnika, a z drugiej schowanego za garażem podwórza gospodarczego, gdzie mozna będąc niewidocznym z drogi umyć samochód, ...
  2. Nieoficjalny dziennik R.F.

    No, wszystko się wyjaśniło.

    Papierki powoli się kompletują. Są warunki przyłączenia pradu i gazu, gmina zainkasowała pieniądze za przyłączenie do wody, pozostało tylko dogadac się z telekomunikacją w sprawie mozliwosci podłaczenia telefonu - a w zasadzie Neostrady bo dla samego telefonu to się nie opłaca. Dzwonienie na Niebieską Party Line chyba sobie jednak na razie odpuścimy - są inne problemy.

    Pierwszy to warunki zabudowy - okazuje się, że ...
  3. Nieoficjalny dziennik R.F.

    taaa. Własnie minęło zapowiadane 30 dni na wydanie warunków doprowadzenia gazu. I nic nie przyszło. NIe ma rady, trzeba pojechać do panów gazowników i zapytać o co chodzi.

    Na miejscu okazuje się, że nasz wniosek im się gdzieś zapodział tak więc warunków nie wydali. Ale obiecali to do jutra wyjaśnić. Mam nadzieję, że reklamacja im się gdzieś nie zapodzieje.
  4. Nieoficjalny dziennik R.F.

    Po raz pierwszy dokładnie przestudiowałem projekt. A skłoniło mnie do tego przeczytanie wielu postów w których zwracano uwagę, że panowie architekci z Archipelagu miejscami tracą przy projektowaniu kontakt z rzeczywistoscią. Przypomniałem sobie także, że przecież Teska takze buduje dom z Archipelagu... i że Murator dokładnie opisał jej liczne zmagania z twórczością Panów Architektów.

    Z przerażeniem w oczach przewertowałem projekt. I wszystko się zgadza. Nie ...
  5. Nieoficjalny dziennik R.F.

    Budowę czas zacząć.

    Kilka lat temu kupiliśmy działkę. Nie aż tak drogo, za to w doskonałym miejscu - przy granicy miasta, ale po tej "tańszej" stronie Działki po drugiej stronie ulicy, z racji faktu położenia "w mieście" byłysporo droższe. W pobliżu (mniej niż 100 m) woda, prąd i gaz, telefon na przeciwko. Kanalizacja gminna w planach, droga też. Do przystanku MPK jakieś 200 m Dookoła kilka nowych budów. Jedynym problemem były porastające ...