dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik wykończeń JoShi

Niekończąca się opowieść o zmaganiach inwestorów z ich domem, czyli próba odpowiedzi na pytanie kto kogo wykończy.

  1. Deski w naszej sypialni

    Się robią. Koronkowa robota w okolicy narożników na pierwszej warstwie desek zrobiona. Wyszło ładniej niż się spodziewałam. Wiadomo ręczna robota w połączeniu z dokładnością i cierpliwością mojego męża. Wszystkie deski już są pobielone, tylko że zdjęcia mam nieco nieaktualne.



    Pierwsza warstwa czeka na olejowanie. Muszę tylko znaleźć najbliższego dystrybutora oleju Timberex ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: deski, poddasze Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Dostawa drewna na poddasze

    W czwartek od rana, jak na szpilkach czekałam na dostawę drewna. Zamówiliśmy 40 mkw olchowych desek nieoflisowanych i 1.5 m3 deski szalówki. W środę wieczorem na cito przyjechał tata, żeby pomóc przy noszeniu. Rysiek wziął wolne w pracy. Po jedenastej już wiedzieliśmy, że dostawa będzie najwcześniej o czternastej.

    W rzeczywistości ciężarówka przyjechała przed piętnastą. Wytyłowała na podjazd. Kierowca w kwadrans rozładował drewno, zainkasował 2100 PLN i pojechał. Tymczasem my drewno ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: drewno, poddasze Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Pora przej?? do prac wyko?czeniowych na poddaszu

    W zasadzie można uznać poddasze za ocieplone. Wełna mineralna została położona na wszystkich połaciach i stropach i zabezpieczona folią, brakuje jeszcze docieplenia stropu, które będzie dołożone od góry, ale to już wkrótce. Teraz pora na wykańczanie. Wszystkie okna dachowe zostały obrobione płytą kartonowo-gipsową, podobnie sufit dziecięcej łazienki. Nasza łazienka też już w tak zwanym międzyczasie została prawie całkowicie pokryta płytami.

    Tymczasem nawiązałam ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: deski, poddasze Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum