dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

S-K-K

  1. Dziennik SMiL

    Dodam jeszcze, że udało nam się zabezpieczyć nasz plac budowy w kranik z wodą miejską wodociągową.
    Dzięki temu możliwe się stało obsianie kawałka działki trawą. Bez podlewania na pewno nic by nie urosło. A czy urośnie z podlewaniem, to zobaczymy na wiosnę.
    Na razie efekty nie są powalające, ale dają nadzieję na mały rahityczny trawniczek.

    Pojawiły się także perspektywy na przyłącze energetyczne. Wstępne rozmowy w ZE to potwierdzają. W ulicy ...
  2. Dziennik SMiL

    Jak wcześniej wspominałem zalegające pokłady torfu skłoniły nas do zastosowania dodatkowych środków ostrożności w postaci płyty fundamentowej.
    Sądząc po ilości stali jesteśmy w stanie przyjąć na tej płycie lądowanie ciężkiego śmigłowca szturmowego, myśliwca pionowego startu lub spodka UFO.
  3. Dziennik SMiL

    No i znaleźliśmy kierownika, ekipę i wszystko co było potrzebne do rozpoczęcia prac.

    Piszę te słowa trochę po fakcie, bo Etap 0 prawie mamy za sobą, co można zobaczyć na zdjęciach w galerii Foto (link w stopce).
    Napisałem prawie, bo brakuje jeszcze izolacji, ale to już w przyszłym roku.
  4. Dziennik SMiL

    Pozwolenie jest.

    No to chyba ruszamy.

    W tak zwanym międzyczasie na naszej działce stanął domek ogrodniczy (6600PLN), dzięki czemu uda się przechować grabie i łopatę bez konieczności ich ciągłego wożenia w samochodzie. Może nawet miejsce na taczkę się tam znajdzie. W końcu to prawie 9 m2.
    I ta satysfakcja, że się samemu postawiło dom(ek). Czy taki domek można zaliczyć jako pierwsze z trzech dokonań prawdziwego męczyzny?

    Na ...
  5. Dziennik SMiL

    Projekt wraz z wnioskiem złożony w starostwie. Czekamy na pozwolenie.

    Chyba trzeba będzie się już teraz rozglądać za ekipą budowlaną i kierownikiem budowy. Mam nadzieję, że w tym roku jeszcze uda się znaleźć kogoś z wolnym czasem, żeby skończyć przynajmniej do stanu 0.
Strona 1 z 3