dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dzienniki Budowy na Forum

Wpisy bez kategorii

1. Dziennik SMiL

Po kilkumiesięcznych podchodach do ZE w Pruszkowie ustaliliśmy, że jak się da, to się da zrobić.
    A dać trzeba opłatę przyłączeniową, za projekt przyłącza, za skrzynkę, wybudowanie przyłącza i pewnie za parę innych rzeczy, o których jeszcze nie wiem.

Ale na razie oprócz opłaty przyłączeniowej za umowę z terminem do lutego 2007 nic się nie da, bo naszą uwagę przykuły problemy natury geotechnicznej.

Badania wykazały, że pod 2-metrową ...
  2. Dziennik SMiL

Pomimo wcześniejszych zapewnień gazownia w Grodzisku nie działa proaktywnie. Mieli powiadomić mnie jak decyzja o warunkach przyłączenia będzie gotowa. Nie powiadomili. Ale co tam... Decyzja jest do odbioru.

Zakład Energetyczny dostarczył decyzję pocztą, łącznie z projektem umowy. Trochę martwi mnie, że deklarują 2 letni termin przyłączenia. O ile wiem jest to zgodnie z przepisami maksymalny termin w jakim muszą przyłączyć. A ja chcę prądu tu i teraz, a nie za dwa lata.
  3. Dziennik SMiL

No i mamy warunki przyłączenia do wodociągu. Co prawda z pieczątką o konieczności wniesienia opłaty współuczestnictwa w inwestycji w wysokości jeszcze mi bliżej nie znanej, ale wyrobili się w trzy dni. Tego się nie spodziewałem.
  4. Dziennik SMiL

I tu jako, że kończy się dziś 2004, pora podsumować tegoroczne poczynania.

Weekend majowy udało się nam spędzić pracowicie robiąc tymczasowe ogrodzenie (ok. 2000PLN za 120 mb siatki powlekanej zawieszonej na stęplach).

Ze spokojem obserwujemy sobie zwyżki cen, zwłaszcza stali. Pielęgnujemy Rundap'em trawę. Wycinamy krzaczki, które i tak za chwilę odrastają, bo ich system korzeniowy się zadomowił na dobre.
    Posadziłem "dostane" w ...
  5. Dziennik SMiL

Bilansując rok 2003:

Za niebagatelną kwotę, notariusz spisał akt notarialny, świadczący o nabyciu przez nas za kolejną niebagatelną kwotę działki z przeznaczeniem na budownictwo jednorodzinne.

Na działkę mamy blisko, ok. 2 km, więc doglądamy tak często jak to tylko możliwe naszych kretów, koników polnych i mrówek. Jak to mówią, "Pańskie oko konia tuczy", więc i trawa nam wybujała tego roku przepięknie. Chyba sobie kupię samobieżny ...
Strona 2 z 3