dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Rudzik

Rudzik - Mały Piękny Domek

  1. Elewacje

    Udało się przed nadejściem zimy zakończyć elewację (tynki +płytki klinkierowe).
    Obawiam się nadejścia zimy, gdyż do tej pory nie mam doprowadzonego gazu do kotłowni(gazownia obiecała na koniec października max do połowy listopada, pożyjemy zobaczymy) a cała instalacja wodna i CO są zalane i niebardzo uśmiecha mi się je opróżniać żeby zabezpieczyć instalację przed zamarźnięciem i zniszczeniem.
    Na początku grudnia wchodzi glazurnik i wyjdzie (wypuszczę ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	518
Rozmiar:	92,8 KB
ID:	80730   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	477
Rozmiar:	91,6 KB
ID:	80731   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	464
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	80732   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	462
Rozmiar:	90,7 KB
ID:	80733  
  2. Wylewki

    Kolejny etap prac za mną. W tym tygodniu ekipa zrobiła wylewki. Czas przygotowania tj dokładne i szczelne wykonanie dylatacji brzegowej zajęło mi ponad dzień natomiast czas wykonania samej wylewki ekipie (4 osoby) zajęło około 3 godz. - 130 m2 .
    Po wylaniu wyglądało to tak jakby na podłodze ktos rozlał tysiace litrów zsiadłego mleka.
    Teraz kilka dni postoju i ruszam z ociepleniem stropu i ułożeniem sufitu z gipskartonu.
    Pozatym dzisiaj w stawie zobaczyłem ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w1.jpg
Wyświetleń:	231
Rozmiar:	91,1 KB
ID:	61817   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w2.jpg
Wyświetleń:	243
Rozmiar:	94,5 KB
ID:	61818   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	w3.jpg
Wyświetleń:	229
Rozmiar:	85,5 KB
ID:	61819  
  3. Instalacja CO

    Instalacja "podłogówki" ukończona. Byłem zaskoczony ilością/ długością położonych rur - wyszło 1360 mb. W przyszłym tygodniu wchodzi ekipa od wylewk. Po kilkunastu dniach szukania, czytania i zasięgnięciu licznych opinii zdecydowałem sie na wylewki anhydrytowe. Ponoć na ogrzewanie podłogowe są idealne. Do ich niewątpliwych zalet należy to iż nie wymaga się wykonywania dylatacji w drzwiach, można zastosować mniejszą grubość i są samopoziomujące. Wadą jest niestety CENA.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	195
Rozmiar:	91,0 KB
ID:	60039   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	191
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	60040   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	93,0 KB
ID:	60041   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	172
Rozmiar:	95,2 KB
ID:	60042  
  4. Tynki

    Kolejny etap prac (tynki) zakończony. Ekipa udowodniła prawdziwość opini na temat swojej solidności i jakości. Mimo iż jest to tynk wapienno-cementowy wyszedł bardzo gładki tak więc prawdopodobnie nie będzie konieczne wykonywanie gładzi.
    Nad stawem też się przez ten czas trochę działo - przybyło roślin i zwierząt - wpuściłem około 100 karasi. Żaby mimo że ich nie wpuszczałem i nie zapraszałem też się zadomowiły. Przyprowadziły nawet swoje małe - setki ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tynki 01.jpg
Wyświetleń:	272
Rozmiar:	95,4 KB
ID:	55664   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tynki 02.jpg
Wyświetleń:	252
Rozmiar:	101,2 KB
ID:	55665   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Tynki03.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	96,6 KB
ID:	55671   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Staw.jpg
Wyświetleń:	284
Rozmiar:	97,2 KB
ID:	55672  
  5. Elektryka

    Parę dni temu udało się skończyć instalację elektryczną. Trwało to dość długo (w trakcie pracy zmieniała się koncepcja co do "drobnych szczegółów" ale w końcu sukces. Wraz z instalacją el. (niejako przy okazji) rozprowadziłem przewody antenowe i alarmowe.
    Termin mnie trochę gonił gdyż miałem nagranych tynkarzy - rezerwacja terminu 6 m-cy- mam nadzieję że będą warci opini jaką o nich słyszałem .
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Inwestor MF.jpg
Wyświetleń:	265
Rozmiar:	90,8 KB
ID:	54229   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Korytarz 2 MF.jpg
Wyświetleń:	260
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	54230   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Korytarz MF.jpg
Wyświetleń:	261
Rozmiar:	90,2 KB
ID:	54231   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kuchnia MF1.jpg
Wyświetleń:	249
Rozmiar:	90,3 KB
ID:	54232   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Próba MF.jpg
Wyświetleń:	237
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	54233  

Strona 1 z 2