dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+

Komentarze

  1. Avatar Zbigniew100
    Cytat Napisał Kamil_Idaredy
    hej,
    a gdzie budujesz ?
    Witam

    Budowa w Skawinie
  2. Avatar Kamil_Idaredy
    hej,
    a gdzie budujesz ?
  3. Avatar Nowy25
    Życzę Powodzenia !!!!
    Przy okazji dziękuję za pomocne konsultacje dot. fundamentów - zabezpieczenia na zimę.
  4. Avatar sarbela
    Odwieczne dylematy inwestorów My piwnicy nie robiliśmy, ale będzie dwustanowiskowy garaż, spiżarnia, pralnia i pom. gospodarcze. I kotłownia. Piwnica nie wydaje się być nam potrzebna. Ogrzewać chcieliśmy pompą ciepła z pionowym źródłem, ale koszty na razie przemawiają przeciw, pozostaje paliwo stałe, bo gazu brak. Ale z kolei dach będziemy mieć drogi bo spodobał nam się projekt z dachem wielospadowym i cóż zrobić stodółka nie dla nas. Ten inwestor o którym piszesz, może go stać na to żeby robić wszystko? Ja bym wolała z pewnych rzeczy zrezygnować nic zadłużać się na 30 lat. Ale z drugiej strony nie ze wszystkiego należy rezygnować, w końcu będzie się tam w przyszłości mieszkało U nas poza tym co wymieniłam powyżej nie będzie też tak modnych ostatnio: rekuperacji i centralnego odkurzacza. Za to będzie parkiet w salonie, dębowy i to na podłogówce Musisz sam wszystko przemyśleć, co jest ważne dla ciebie, nie dla innych bo ilu ludzi na świecie tyle będzie różnych opinii.
    Powodzenia
  5. Avatar kachna2802
    WitamMy robiliśmy piwnicę, bo działka tak mala, że nawet garażu nie ma gdzie postawić, jednak koszta dodatkowe są naprawdę spore...
  6. Avatar malka
    Jak ja nie lubię tych blogowych dzienników....brrrrrrryyy

    Niemniej będę wpadać
    doglądać postępów
  7. Avatar gabrycha 2211
    Jak to w piosence ,, najważniejszy pierwszy krok " Z całego serca życzę powodzenia
  8. Avatar Zbigniew100
    Jesteśmy na etapie wyboru projektu.
    Dom na być ;
    1. funkcjonalny
    2. prosty w budowie
    3. oszczędny w eksploatacji
    4. tani w budowie
    5. jak będzie ładny , to dobrze.

    Wystarczy spełnić tylko te warunki i do roboty.

    Pierwszy wybrany projekt tu "Kwitnąca jabłoń M101 -Murator";
    http://projekty.muratordom.pl/projek...htm?mirror=yes
    2, 3, 4, 5 - spełnione
    Tylko ta 1
    Brak spiżarki, brak podpiwniczenia, brak szafy w przedsionku.
    Trzeba by zrobić trochę zmian w projekcie.

    Od wczoraj jesteśmy za ;Dom w idaredach (G2)
    http://archon.pl/gotowe-projekty-dom...m4e200b7abb8fa

    Wydaje się ,że wszystkie warunki spełnione. / to na tę chwilę/