dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dylematy co do chaty

  2. Dom mały ale własny

    Kierownik, po pewnych zawirowaniach i nieporozumieniach, jest zatwierdzony. Budowa ruszyła.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20190722_150659.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	93,1 KB
ID:	432863

    Do końca lipca mają być zrobione ławy i, być może, ściany fundamentowe. Ustaliliśmy, że ze względu na spadek działki na całej długości budynku (ok. 80cm) przód będzie maksymalnie podniesiony tak, aby tył budynku miał cokół na ok. 15-20cm.

    Updated 26-07-2019 at 10:06 by Kalic

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Mój Prąd

    W ramach funkcjonującego programu Czyste Powietrze można też uzyskać dofinansowanie na instalacje fotowoltaiczne w postaci pożyczki. Ale za chwilę będzie uruchomiony nowy program Mój Prąd, z dotacjami.
    Dotacja do 50% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 5 000,00 zł.

    https://www.gov.pl/web/energia/progr...ia-szczegolowe
  4. Czyste Powietrze

    Jakoś w marcu złożyliśmy wniosek o dopłatę z programu "Czyste powietrze". Długo była cisza i na portalu beneficjenta nie było śladu po wniosku (złożonym przez ePUAP). Po przypomnieniu w czerwcu temat ruszył i znaleziono "braki" w dokumentacji. Naprawdę rzadko co tak mnie wkurza, jak stwierdzenie "niekompletności" złożonej dokumentacji, gdy jest złożona zgodnie z przepisami... Ale idąc na rękę urzędowi (bo ma dużo pracy) dosłałem kopię pozwolenia ...

    Updated 26-07-2019 at 10:42 by juwicz (wskazanie linku)

    Tagi - katalog słów kluczowych: czyste powietrze, dopłata do domów energooszczędnych, umowa Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dom mały ale własny

    Wczoraj spotkałem się z firmą budowlaną w sprawie "ruszenia z budową". Problemem wciąż jest kierownik budowy - jeden, polecany przez znajomych, jakoś dziwnie się ociąga z decyzją, proponuje podesłanie znajomego kierownika itp. itd. Tymczasem firma budująca ciśnie na jak najszybsze rozpoczęcie budowy i proponuje swojego kierownika. Na moje wspomnienie o inspektorze nadzoru inwestorskiego usłyszałem, że to tylko wydłuża czas budowy.
    W kwestii budowy (pierwszych ...
Strona 1 z 2