dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Ocieplenie wielkiej płyty

Witam mam pytanie przymierzam się do ocieplenie mieszkania, mieszkanie jest narożne na 3 piętrze w 15 piętrowym wierzowcu, jest on z 74r wybudowany z wielkiej płyty i chcę ocieplić styropianem. Jak myślicie czy ocieplenie 8cm styropianu grafitowego wystarczy ? Wielka płyta 30 cm plus 8 styropianu czy w mieszkaniu będzie ciepłej jeżeli ocieple tylko moje mieszkanie ?
    Tagi - katalog słów kluczowych: ocieplenie wielka płyta Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Projekt indywidualny, PF + grzanie prądem

Witam,

Nadszedł ten dzień, w którym po wielu godzinach spędzonych na czytaniu dzienników budowy innych użytkowników, zakładam w końcu swój własny

W związku z tym, że z moją połowicą, nie znaleźliśmy żadnego projektu wpisującego się w nasze potrzeby i nie wymagającego daleko idących zmian, zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Współpraca z architektem bywała wyboista, ale w efekcie wniosek o pozwolenie na budowę został złożony, wybieramy ...
  3. Dom w Szyszkowcach - Archon. Szyszki na prąd :)

Witam wszystkich.

Po kilku latach mieszkania na 50 m2 w rodzince 2+1 zachciało nam się czegoś większego. Przy obecnych cenach mieszkań stwierdziłem, że za cenę nowych 70-80 m w bloku (czyli około pół bańki na gotowo) zbudujemy domek razem z działką.
    Od razu zaznaczam, że z budowlanki wiem tyle co wyczytałem na forum, więc zobaczymy czy się uda, trzymajcie kciuki.
    Działka już jest, całe 415m kw. !, w mieście. z założenia miała być tania - projekt ma być ...
  4. Garaż wełna folia płyta osb 11 ile bierze fachowiec

Witam mam takie pytanie szukam ekipy do położenia płyt osb na suficie w garażu około 100mkw do tego wełna sznurek i folia. Słyszę różne ceny jedni od metra drudzy płyty na sztuki. Miał ktoś jakie doświadczenia ile taka robota może kosztować?
  5. Instalacja elektryczna w mieszkaniu

Witam mam pytanko kładę sam instalacje elektryczna w mieszkaniu wiadomo chodzi o kasę fachowiec bierze od 4 tys do 5 tys za mieszkanie 46 m2 czy jak skończę kłaść kable to muszę sam podłączyć kable pod tablice czy elektryka muszę wezwać do podłączenia i odebrania instalacji