dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Nowoczesny dom z płaskim dachem - Kaskada N

    Witam Forumowiczów,

    Właśnie ruszamy z budową nowoczesnego domu piętrowego z płaskim dachem na bazie projeku Kaskada N zmienionego częściowo adaptacją.

    lokalizacja: Trójmiasto

    Założenia:

    posadowienie na ławach fundamentowych ; stropy lane ; ściany z betonu komórkowego
    Stropodach odwrócony / nieużytkowy.
    Ogrzewanie gazowe: podłogowe na parterze + podłogowe i grzejniki na piętrze
    Ocieplenie: 15cm ściany fundamentowe; ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	df989f24c8d8eb8bgen.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	429477   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	960969b341ad7931gen.jpg
Wyświetleń:	64
Rozmiar:	81,6 KB
ID:	429478   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1d599956d4c14c27gen.jpg
Wyświetleń:	70
Rozmiar:	43,0 KB
ID:	429479  
  2. Ogrzewanie

    W 2017 przyszła kolej na instalacje, najwięcej wątpliwości zawsze jest do CO, jak wyszło?
    W całym domu ogrzewanie podłogowe - rozdzielacze na każdym piętrze zasilane są wprost z pieca gazowego. Każde pomieszczenie ma termostat sterujący zaworem na rozdzielaczu.
    Wygrzewanie wykonałem w marcu 2017 (temp. zewn. ~ -3C), rachunek za gaz 500 zł; gdy woda w instalacji miała temperaturę 40C w domu miałem 32C.

    Sezon grzewczy rozpoczął się w listopadzie 2017, ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: gaz, koszt, pasywny, podłogówka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Ogrzewanie kablami 2017

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jest sporo w temacie grzania kablami w wątku Ogrzewający elektrycznością z COP=1 - WYSTĄP !!!. Jest kilka wątków tylko o kablach. Ale informacje często nie przystające do energooszczędnych współczesnych domów. Dziwi mnie trochę mała popularność takiego grzania.
    Zapotrzebowanie domów na kWh ciepła spada, a ciągle popularność zyskują źródła ciepła produkujące tanie kWh, za to koszmarnie drogie w instalacji ja pompy ciepła.

    A dlaczego informacje wydają mi
    ...

    Updated 03-02-2020 at 08:50 by Kaizen

    Tagi - katalog słów kluczowych: devi, kable grzejne, kocioł elektryczny, podłogówka Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Sypialnia #3 | podłoga drewniana dąb bielony olejowany

  5. Sypialnia #2 | w trakcie remontu

    Tak jest w trakcie prac:







    Podłoga wraz z ogrzewaniem jest już ukończona, wymienione zostało okno i drzwi. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: gładzie, podłogówka, remont, sypialnia Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 3