dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
30.06.2004 Wszyscy sąsiedzi złożyli już podpisy na moich warunkach zabudowy. Jutro rano odbieram uprawomocnioną decyzję (z podpisem kierownika wydziału). Przy okazji podpisów pobrałem ze starostwa druki wniosku pozwolenia na budowę. Dziś je wypełnię, jutro rzuci na nie okiem architekt, gdy będziemy dowozić mu uprawomocnioną decyzję. Szczęśliwie okazało się, że znajoma pani ze starostwa wydająca pozwolenia na budowę wraca właśnie z urlopu. Strach pomyśleć co by było gdyby właśnie teraz wybierała się na wypoczynek. Po południu na działce pojawił się architekt. Trochę pomierzyliśmy i stanęło na posadowieniu budynku 6 metrów od ulicy (linia zabudowy ok. 5,5m). Zakładam, że będę miał bramę przesuwną i bramę garażową segmentową. Tak więc przy średniej długości samochodu równej 4,5m będzie jeszcze trochę miejsca gdy będzie stał na podjeździe. Dom ma 13,6m głębokości wiec „kończyć się” będzie 19,6m od ulicy. Cała działka ma 33m głębokości wiec jeszcze trochę miejsca zostaje, może nie jest to wiele, ale zawsze. No i ewentualnie pozostaje możliwość dokupienia 350m2 działki sąsiedniej – ale to kosztuje. O ile miałem jeszcze jakieś pole manewru przy ustawianiu domu w głąb działki to przesuwanie w poprzek nie jest możliwe ponieważ Manuela ma 11m szerokości, a działka na 19,05 (4+11+4=19). Ustaliliśmy, że te 5cm zostawimy po stronie wschodniej. Architekt zwrócił mi uwagę, że wybierając bramę przesuwna furtka w ogrodzeniu frontowym przesunie mi się względem drzwi wejściowych, ale już wcześniej to zauważyłem. Wolę takie rozwiązanie, niż bramę rozwieralną i jeszcze metr lub 1,5 mniej ogrodu z tyłu domu.
I jeszcze jedno, architekt zamówił dla mnie w Archipelagu wersję Manueli z Silki (za 85PLN) dla wykonawcy.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum