dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Dziennik budowania i nie tylko

dom - studnia bez dna

Oceń ten wpis
W końcu zmobilizowałam się do napisania.
Ostatnie miesiące to przede wszystkim prace z ogrodem, więc to już raczej kolejny etap, a nie dziennik budowy. Nie będę jednak przerzucać się z wątkiem czy zaczynać nowy, bo chcę mieć wszystko w jednym miejscu. Na razie napiszę, co jeszcze jest w domu do zrobienia, a potem będzie o ogrodzie.
W domu oczywiście wciąż jest tego trochę. Inni przestrzegali, że jak czegoś się od razu nie zrobi, to potem już ciężko się zmobilizować. I oczywiście się sprawdziło. Trochę przerażające, bo niedługo będą 2 lata jak mieszkamy:
- zwisa wciąż kilka kabli do oświetlenia, ale to jest raczej skutkiem braku oświetlenia, które by mi pasowało. Mam kilka pomysłów, nie wszystkie przeszły jeszcze akceptację wewnątrzdomową. Np. w salonie nad obrazem widzi mi się coś takiego:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	neon-seletti.jpg
Wyświetleń:	37
Rozmiar:	81,4 KB
ID:	258082

- przedpokój jest zrobiony trochę prowizorycznie - wciąż brak pomysłu na sensowną szafkę na buty i wieszak. Wstawiliśmy jedynie czerwoną ławeczkę Sigurd, którą już dawno miałam upatrzoną w Ikea i zdążyłam przed wycofaniem koloru.
- W okolicach kuchennych brakuje nam okapu i drzwi zasuwanych do spiżarni. Okap jest wybrany - Elica Stone IX.
- nie znalazłam też sofy, która by mnie porwała wygodą i wyglądem. Korzystamy więc wciąż ze starej. Ale za to przy stole stoją już Eamesy i są baardzo wygodne i ładne. Mam upatrzone stoliki do sofy - Hay Tray. Dopóki nie ma jednak sofy, nie ma sensu ich kupować.
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	hay02.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	35,7 KB
ID:	258081

- w gabinecie wciąż stare biurko. Nie śpieszy mi się, bo w praktyce i tak pracuję przy dużym stole w części dziennej,
- w dolnej łazience wciąż zasłonka - ale tu raczej nastąpi tylko jej wymiana. Nie widzę sensu ograniczania i tak małej powierzchni szybą do prysznica, który używany jest okazjonalnie,
- brak dzwonka - od dłuższego czasu chodzi mi ten po głowie
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1329127486_2491.jpg
Wyświetleń:	45
Rozmiar:	26,0 KB
ID:	258083

Przyuważyłam go kiedyś tutaj
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	kasia_orwat_8.jpg
Wyświetleń:	92
Rozmiar:	51,7 KB
ID:	258084
źródło: http://www.domplusdom.pl/wnetrze/pod...ach?look=11128

Napisałam nawet do projektantki i niestety potwierdza, że jak dzwoni, to cały dom postawi na nogi (bo to szkolny dzwonek jest ). Ale chyba się w końcu skuszę, bo nie zawsze słychać, jak ktoś puka.
- brak listew przypodłogowych - nikomu nie chce się zabrać za wymierzenie i przeliczenie,
- garaż i kotłownia + strych - wciąż niedokończone. Na podłodze będziemy na pewno malować farbą do betonu. Może w te wakacje się uda. Problemem są rzeczy w garażu, które w większości miały iść na strych. Pojawiły się nam jakieś spękania na ścianach na poddaszu i musimy sprawdzić, co się dzieje. Przede wszystkim czy możemy obciążyć strych. Jeśli tak, trzeba tam zrobić podłogę. Docelowo miało być też robione ocieplenie do szczytów, ale nie wiem, czy angażować w to środki - na ile wpłynie to na koszt ogrzewania.
I to chyba wszystko, no może jeszcze przydałoby się odmalować niektóre ściany - białe są dla mnie wizualnie super, ale brudzą się niestety bardzo.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar ganiutek
    Rzeczywiście tak jest z tymi niedokończonymi drobiazgami, jak czytam o listwach to uśmiecham się pod nosem- wiem o czym mówisz. Póki co, życzę powodzenia w zmaganiach!