dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

U Jaśków

HASEL OCHRA PARADYŻA - wymarzone, wyczekane i wyczyszczone 17.02-07.03

Oceń ten wpis
Cytat Napisał U Jaśków Zobacz post
Podłogi zakończone!!!
Płytki Paradyż Hasel ochra 21,5cm x 98,5 cm (gres szkliwiony, rekt, matowy, 2 gat.). Co tu dużo gadać! Ja jestem ZA-CHWY-CO-NA!!! Moja podłoga - TADAM!!!



Wprawne oko śledzących moje wywody zauważy zmiany na kominku, ale jeszcze nie jest skończony (poprawiamy półki bo zostały zniszczone, czekamy jeszcze na belkę drewnianą na górną półkę). Ale miało być o płytkach podłogowych...Podłogi myte już 3 razy, ale żeby fugi z kurzu oczyścić to pewnie jeszcze ze 3 razy trzeba je machnąć. Układane były z tymi klipsami, system samopoziomujący jak w poprzednim poście, bo jednak to długie płytki, ale udało się perfekt i nie łódkują.



Położone w całym domu (bez kotłowni i garażu) - 240m2 na podłogówce, bez zmian kierunku w różnych pokojach, z przesunięciem o 1/3 a czasem jak leci... Gatunek 2, więc bardzo się bałam, ale bez ryzyka nie ma zabawy... i opłacało się! Odpadów bardzo mało, trochę uszczerbane na rogach (wtedy odcinaliśmy 1 cm z długości płytki, a i tak przy ścianach trzeba było korzystać z przyciętych, więc straty praktycznie żadne) Kupiłam jakoś 240,7m2 i na wszystko starczyło. I jeszcze jedno odnośnie ich układania w tzw. mozaikę... Może to głupie, ale to był mój pierwszy raz z płytkami, więc śmiać się, ale z umiarem: Ja myślałam, że przed kładzeniem posegreguję te płytki - mają 3 odcienie - i będziemy dobierać z różnych tak by powstała mozaika... NIE RÓBCIE TEGO!!! Na szczęście zanim się wzięłam za ich segregowanie, zadzwoniłam do Paradyża i dowiedziałam się, że one w pudełkach już są tak pomieszane więc brać po kolei nie mieszać... I wyszło. Dla niektórych to może i jasne, ale ja pewności nie miałam.. Heh .. blondgirl, ale bym sobie kłopotów narobiła..




I dużo zależy od światła... Pewna byłam na oświetlenie chałupy światłem białym zimnym o temperaturze barwowej 6000 K - szare ściany wyglądają wtedy super... jednak podłogi w zimnym świetle...mhmm...efekt jak na ostatnim zdjęciu na końcu postu (zbliżenie na fugę) - szaro orzechowe, przytłumione... Oświetlenie więc będzie jak na zdjęciach - białe ciepłe (temp. barwowa 3000K), ściany za bardzo nie ucierpiały a podłoga ognista PETARDA! Poniżej kilka zdjęć w świetle, za dnia bez oświetlenia czy przy małych nocnych lampkach... na końcu słów kilka o fugach...













Fugi 2mm, podobno wymagane minimum przy podłogówce. Zastosowałam fugę Mapei brunatną nr kat 136. Jeszcze są przykurzone ale tam gdzie się domyło idealnie zgrywają się z płytką. Tu właśnie zdjęcie przy oświetleniu białym zimnym, szarawo co nie? Nie powala... Ale o fugi na tej focie chodzi.

Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar marzenabiel01
    A jakie dbraliści do tych pięknych podłóg drzwi wewnętrzne, schody oraz meble (kuchnia, salon)?
  2. Avatar U Jaśków
    A więc:
    Drzwi będą Porta Harmony, wzór A0, kolor sosna norweska, bez przeszkleń, czekamy na realizację zamówienia do końca stycznia 2018... wydawało mi się, że wyjdzie taniej niż drzwi u stolarza, ale sumarycznie jeden czort - nie udało się więc przyoszczędzić..
    Wyjątek drzwi do salonu, kuchni i wiatrołapu (mają szersze otwory niż standard, bo około 120 cm) - tu będą robione przez stolarza, z przeszklonymi okienkami na całej wysokości, chciałabym w czarnych ramkach.
    Schody, na czarnej stalowej ramie (patrz tu w moim wpisie z montażu ramy: http://forum.muratordom.pl/entry.php...woli-do-przodu
    Do tego stopnie z jesionu 3-4 cm, zabejcowane podobnie jak blat w kuchni.
    A meble... dopiero kuchnia powstała, z jesionu, fronty bielone (bejca biała), blat również z jesionu pokryty miksem bejc aby uzyskać "mój" kolor - takie też będą stopnice schodów:









    Szukam płytek patchworkowych nad blat kuchni, ale ciężko o delikatny i "wsiowy" wzór ... Meble do salonu: czarne, ciemnobrązowe i białe.... choć kilka komód / kredensów w całym domu (w salonie też) będę chciała zrobić w kolorze morskiej zieleni, czerwieni czy jakimś innym niebieskim...