dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bunkier w okolicy Szczecina 0-Energetyczny / Wysoko Energooszczędny

Witam serdecznie gości

Nazywam się Grzesiek i wraz z narzeczoną Kasią zamierzamy wybudować dom, posadzić drzewa i krzaki oraz wychować potomka lub potomków.
Ale, żeby nie zbaczać z głównego wątku przejdźmy do konkretów:

Domek ma być mało, maksymalnie prosty, możliwie najtańszy w utrzymaniu a więc co za tym idzie przynajmniej okresowo 0 a nawet plus energetyczny.
Niezbędne w tym będzie wykorzystanie najprostszych i najskuteczniejszych pomysłów a w tym potrzebna mi Wasza pomoc, mam nadzieje że taką otrzymam, nawet w postaci konstruktywnej krytyki.

Główne filary na których oprę dom to:

- Płyta fundamentowa
- Dom z użytkowym poddaszem, jednak parter będzie miał pełną funkcjonalność, poddasze to tylko opcja na późniejszy tymczasowy etap życia.
- Ogrzewanie i CWU - pompa ciepła (aktualnie priorytet ma wersja z dolnym źródłem w odwiertach)
- Strona Północna bez okien - tytułowy bunkier, jedyny w okolicy wśród dworków i fikuśnych domków. Będzie ciekawie .
- Usytuowanie domu wg. odpowiednich stron świata.
- Oczywiście instalacja fotowoltaiczna i wiatrowa ze względu na sprzyjające prądy wietrzne.
- GWC z Rekuperacją aby zmaksymalizować bilans energetyczny strat z wentylacji. Być może uda się rozwiązać problem klimatyzowania pomieszczeń.
- Pakiety szybowe, okna są zbędne przy domku parterowym.
- Garaż wolnostojący około 50m2.
- Własne ujęcie wody - studnia głębinowa.
- Oczyszczalnia biologiczna z wysokim stopniem oczyszczania.

Tyle tytułem wstępu, W następnym poście opiszę co już udało nam się zrealizować.

ma żadnych wpisów w Dzienniku Budowy