dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Projekt indywidualny, PF + grzanie prądem

Witam,

Nadszedł ten dzień, w którym po wielu godzinach spędzonych na czytaniu dzienników budowy innych użytkowników, zakładam w końcu swój własny

W związku z tym, że z moją połowicą, nie znaleźliśmy żadnego projektu wpisującego się w nasze potrzeby i nie wymagającego daleko idących zmian, zdecydowaliśmy się na projekt indywidualny. Współpraca z architektem bywała wyboista, ale w efekcie wniosek o pozwolenie na budowę został złożony, wybieramy ...
  2. Dom w Szyszkowcach - Archon. Szyszki na prąd :)

Witam wszystkich.

Po kilku latach mieszkania na 50 m2 w rodzince 2+1 zachciało nam się czegoś większego. Przy obecnych cenach mieszkań stwierdziłem, że za cenę nowych 70-80 m w bloku (czyli około pół bańki na gotowo) zbudujemy domek razem z działką.
    Od razu zaznaczam, że z budowlanki wiem tyle co wyczytałem na forum, więc zobaczymy czy się uda, trzymajcie kciuki.
    Działka już jest, całe 415m kw. !, w mieście. z założenia miała być tania - projekt ma być ...
  3. Garaż wełna folia płyta osb 11 ile bierze fachowiec

Witam mam takie pytanie szukam ekipy do położenia płyt osb na suficie w garażu około 100mkw do tego wełna sznurek i folia. Słyszę różne ceny jedni od metra drudzy płyty na sztuki. Miał ktoś jakie doświadczenia ile taka robota może kosztować?
  4. Instalacja elektryczna w mieszkaniu

Witam mam pytanko kładę sam instalacje elektryczna w mieszkaniu wiadomo chodzi o kasę fachowiec bierze od 4 tys do 5 tys za mieszkanie 46 m2 czy jak skończę kłaść kable to muszę sam podłączyć kable pod tablice czy elektryka muszę wezwać do podłączenia i odebrania instalacji
  5. Nieużytkowe poddasze - ocieplać połać, czy strop?

Ocieplanie dachu zamiast stropu przy nieużytkowym poddaszu to czysta rozrzutność.
    1. dużo większa powierzchnia (czyli znacznie więcej materiału, żeby uzyskać tę samą grubość)
    2. przez krokwie co chwila izolacja przerwana - więc i U wynikowe znacznie gorsze.
    3. 1+2 daje ze 2x większe straty przez przenikanie, ale to nie wszystko
    4. Strych trzeba wentylować - a bez sensu podpinać go do rekuperacji. Więc mamy przestrzeń ogrzewaną stropem z WG - też duże ...