dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

mdzalewscy

DZIENNIK BUDOWY - mdzalewscy

Oceń ten wpis
FUNDAMENTY - 12 250zł

Roboty początkowe

- będzie potrzebne drewno i deski, wiec do roboty, pełni zapału zaczęliśmy rozbierać z teściem starą „chałupę”, prawie wszystkie deski, jakie były tam, to zerwaliśmy, ale mamy dużo desek

- wybudowaliśmy z starych desek barak i prowizoryczny „wychodek”, oraz plac ogrodziliśmy starą pordzewiałą siatką, aby nie wyglądało to za dobrze (nowa siatka = złodzieje) i zabezpieczało plac budowy (dzieci te sprawy) i jednak przez płot trudniej coś wynieść (znowu te złodzieje)

- Humus - zaprosiłem z mojej ulicy Pana Koparę (tak go żona przezwała, bo ma podwórku wielkie koparki) - nie było mnie przy tym, przyjechał spychaczem, wziął tylko 200zł (po targowaniu się), bo zabrał cześć mojej ziemi (połowę humusu), nie wiem czy to dobry interes, ziemia tutaj droga


Fundamenty

- Ekipa zrobiła wykop pod ławy, szło ciężko, glina jak kamień, można siekierą ciąć, nie obyło się bez pierwszych zgrzytów, chcieli na końcu koparki, ale skończyli ręcznie. Ale wykop jest równiutki, zaoszczędzę na szalunkach, glina nawet nie trzeba folią wykładać

- ławy fundamentowe, beton B15 (gruszka + pompa) 21m3 = 3450zł
-bloczki betonowe B20 1800 sztuk. - 4000 zł, - sporo podzwoniłem i mogłem kupić znacznie taniej niż pod Warszawą, ale transport jest zbyt drogi,
- zaprawa do bloczków (piach+ cement + wapno w płynie) - 600zł (?)
- stal około 400KG, (Fi12 + Fi6 + wiązałkowy + cynk na kotwy) – 1400zł
- styropian Fs20, około 4,2m3 = 735zł


- izolacje pozioma na ławy (folia Dorken) – 200zł
- izolacja pionowa wewnętrzna, folia budowlana 0,2 - 250zł
- izolacja pozioma na fundamenty (folia Dorken) – 150zł

- rury kanalizacyjne + rura od studni + rura do dostarczania powietrza do kominka – 250zł

- kierownik budowy wpadł i sprawdził zbrojenie
- w ławy wrzuciliśmy monety ( na szczęście)

- Ławy wylaliśmy w Piątek, są bardzo dobrze wypoziomowane, różnice do 1cm !!! Ekipa chce szybko murować dalej (od poniedziałku- kierownik wyraził zgodę), udało mi się jednak wywalczyć, żeby ławy postały tydzień (wymyśliłem, że to wymogi betoniarni, atest), dlatego iż musze mieć czas na przygotowanie się na dalszy etap i jeszcze nie mam prądu (dzwoniłem i jeździłem sporo razy do ZE), może za tydzień już będzie. Tydzień dla mnie jest bardzo potrzebny, poprosiłem sąsiada, żeby pielęgnował te ławy przez tydzień i że mu to wynagrodzę ($). Tydzień przerwy.



- Pojawił się drugi zgrzyt z ekipą, nawet postraszyli odejściem, nie chcą kłaść izolacji pionowej wewnętrznej, czyli folii („u nas się tego nie robi”), w dodatku przysypali już część fundamentów (od środka), aby było im lepiej chodzić, no cóż, ale nie chcę, aby budowa się zatrzymała, bo znaleźć drugą dobrą ekipę w środku sezonu to „cud”, więc zacisnąłem zęby wziąłem szpadel, i z żoną odkopywaliśmy piach do samych ław, następnie docinaliśmy tą folię na wymiar, bo miała duży rozmiar. Dużo pracy, ale wiem, że zostało to dobrze zrobione. Położyliśmy też sami (po konsultacji z hydraulikiem) rurę główną do kanalizacji, rurkę od studni do hydroforu i rurę doprowadzającą zimne powietrze do kominka.



- piach między fundamenty - 1000zł - ceny za piach w okręgu warszawskim są wręcz chore. Jak się ucieszyłem jak udało mi się przywieść piachu po 150zł za full tatrę. Gdzie ceny były min. 2 razy droższe, ale to przypadek, bo piach był zanieczyszczony i nie nadawał się na murowanie/tynkowanie, ale na podsypkę był super. Dodatkowo przywieziono mi samochód dobrego piachu do murowania. Za wszystko zapłaciłem 1000zł. Zagęściliśmy to tradycyjnie, po dokładnym zlaniu wodą (małe jeziorko, parę razy), piach opadł jakieś 10cm .


Fundamenty wykonane bardzo ładnie, równo. Bloczki położono super, styropian też włożony bez zastrzeżeń.
ETAP ZAKOŃCZONY
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum