dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
18.08.2004 Wczoraj ekipa przeszła samą siebie – według moich obliczeń wymurowali 45m2 ścian. W związku z tak szybkim tempem murowania dziś zabrakło cegły!!!. Już wczoraj widząc co się święci upomniałem się w hurtowni o następny transport, ale okazało się, że dziś nie dadzą rady. Ostatecznie okazało się, że dziś po południu pojechali, ale u mnie na placu cegła będzie jutro o świcie. A ekipa już dziś o 11:00 skończyła bo nie było co robić. Dodatkowo pojawił się problem kształtek nadprożowych „U” – w Radomiu skąd bierzemy Bloczki M18 w/w kształtek nie ma, natomiast są one w Wieliszewie, czyli tam gdzie obecnie nie me cegły M18. Ostatecznie z hurtownią dogadałem się tak, że drugi transport z Radomia będzie z o 3% mniejszym rabatem (czyli 7%) bo do Radomia jest 70km dalej, a kształtki dowiozą mi mniejszym samochodem jutro po południu (niestety będę musiał dopłacić coś za transport). W pewnym momencie byłem nawet zdecydowany jechać do Wieliszewa własnym autem, ale niestety dopuszczalna ładowność naszego samochodu to 500kg, a ja razem z kształtkami ważyłbym 750kg – wolałem nie ryzykować.

Dostałem dziś kolejną wycenę dachu - porównywalna z innymi: 8800PLN netto robocizna, 24800PLN netto materiały (w tym dachówka, 6 okien Fakro, rynny Plannja). Co ciekawe firmie robiącej wycenę wyszło, że dach ma 237m2, a innym wychodziło jak w projekcie 220m2. Jutro wyjaśnię tę różnicę.

W zaprzyjaźnionej hurtowni dostałem dziś ofertę na komin Schiedla z 10% rabatem, na razie rozważam jeden komin do kominka prawdopodobnie Rondo Plus. Natomiast wentylację chyba będę robił z lokalnie dostępnych kształtek ceramicznych 19x19cm, kanał o średnicy 15cm.

Skoro już jesteśmy przy wentylacji to dziś oglądając ściany kuchni uprzytomniłem sobie, że brakuje mi kanału „Z” dla wyprowadzenia okapu – w projekcie jest i nawet z majstrem swego czasu długo temat rozgryzaliśmy, ale wczoraj podczas murowania i ja i on o nim zapomnieliśmy. Sprawa nie jest zbyt trudna do odkręcenia, trzeba zdjąć 5 może 7 cegieł i wstawić kształtki. Co ciekawe gdy byłem w hurtowni okazało się, że są tylko kształtki początkowe – z otworem bocznym, a tych środkowych brak. Mam nadzieję, że to tylko chwilowy problem.

Zdjęcia w albumie pokazują, że powoli zbliżamy się do sprawy wyboru stropu. Najtaniej byłoby zastosować tradycyjną Terivę, ewentualnie z pustakami keramzytowymi, ale mi bardzo podoba się strop ceramiczny z Porothermu – niestety prawie dwa razy droższy. Cóż decyzja jak by nie była, będzie musiała być podjęta już niedługo.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum