dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

rafal9

Zapiski ze Sprawnej

Oceń ten wpis
Powrót po długiej przerwie...

Można powiedzieć, że właśnie jesteśmy na starcie Etapu 2.

Teraz wpisy powinny być regularne, bo i regularnie będzie się coś działo.
Od zalania stropu w zasadzie nic się nie działo, więc miałem "wakacje budowlane". Trochę to uśpiło moją czujność i wybiło z rytmu, ale mam nadzieję szybko wejść na odpowiedni poziom.

W międzyczasie powstały pierwsze dylematy natury estetycznej. A mianowicie trzeba było wybrać ceglę klinkierową na kominy, a co za tym idzie oprawę części elewacji, słupka przed wejściem i zapewne ogrodzenie będzie w tym samym stylu.

Poza tym zamówienie drzewa na więźbę i wybór pokrycia dachu.
No z tym to jest najwięcej problemów wynikających głównie z gamy dostępnych modeli. Już wcześniej zdecydowaliśmy, że będzie dachówka i zapewne betonowa bo najtańsza. W grę wchodził wybór pomiędzy Braasem i IBFem. Kolor też był raczej ustalony, tzn. grafit albo antracyt albo coś bardzo zbliżonego.

Po rozpoczęciu dokładnych poszukiwań okazało się, że bardzo atrakcyjne są teraz ceny na dachówki ceramiczne. Poza tym porównanie ceramiki od betonu przy bliskim spotkaniu z dachówką w zasadzie nie pozostawił wyboru i zdecydowaliśmy się na ceramikę. Pozostała tylko kwestia koloru, bo w ostatnich dniach zaczęły mi się podobać modele odblaskowe, czyli glazurowane. Jednak wywawało nam się trochę ryzykowne robienie takiego dachu, bo po prostu może się opatrzeć po paru miesiącach i po co później żałować. Tak więc wybór padł na zwykłą angobę - antracyt Robena:



Elewacja będzie zapewne jasno żółtawa, bądź piaskowa bądź jeszcze o innej nazwie, ale zbliżona do tych dwóch kolorów - specjalistą od kolorów nie jestem, więc tylko tak mogę to opisać.
W tym kontekście do całości elewacji i dachu najlepiej zdaniem moim i Agnieszki pasował będzie model cegły z CRH - Kalahari Ton:



Tak więc całą kolorystykę mamy już wybraną, więc teraz można się skupić na elementach konstrukcyjnych.

Plan na Etap 2 jest taki, aby wykonać cały stan surowy otwarty, czyli do przykrycia dachu z montażem okien dachowych.

Dzień 54, 05.08 Pt - murowanie ścian poddasza

Wczoraj dostarczony został towar, więc dzisiaj od rana ekipa zaczęła murować ścianki kolankowe i lukarny. W poniedziałek ma być wykonany wieniec.
Więźba już jest i czeka w składzie. Cieśle też czekają na sygnał, tak więc po paru dniach (myślę, że środa, czwartek) powinni wejść na budowę.

Potem automatycznie dekarze i za jakiś miesiąc stan surowy powinien zostać wykonany.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum