dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

C131a Delikatny Anety i Bartka

28.12.2009

Oceń ten wpis
Na szybko odświeżę co się działo przez ostatnie kilkanaście dni ...

Zmiany na dole

- podstawa to zrezygnowaliśmy z zadaszenia i od frontu i od tyłu domu
- brak garderoby a w jej miejsce schody dzięki czemu będą ze spocznikiem, a nie tzw. zabiegowe (dużo wygodniej)
- kominek ostatecznie oddzieli kuchnię/jadalnię od salonu, chcemy żeby był z szybą zarówno od strony salonu jak i kuchni
- mniej o jedno okno w garażu i okna bardziej poziome niż pionowe
- dodatkowe okno w salonie, a w kuchni bez zmian
- trochę zmieniamy też wysokości i szerokości okien w pokojach na górze i na dole

Dodatkowo zmiany w samym budynku to podniesienie o jeden pustak dołu oraz o jeden pustak ścianki kolankowej. Wydłużenie krokwi o parę centymetrów tak żeby domek nadal wyglądał ładnie , oczywiście do konstrukcji samej więźby dojdą, mam nadzieję że się nie pomylę, jętki (takie tworzące trójkąciki w dachu deski ) bo sam dach jest zbyt słaby w oryginalnym projekcie.
Dom wykonany z Ytong'a 48 cm z wentylacją mechaniczną - mam nadzieję, że to dobra decyzja ale o tym dowiemy się za parę lat.

I najważniejsze na dziś to ... w tym tygodniu składamy już komplet dokumentów do PNB

A od stycznia rozpoczynamy konkurs na wykonawcę tego jakże pięknego projektu

CHCIAŁEM TAKŻE ŻYCZYĆ WSZYSTKIM BUDOWNICZYM ORAZ POZOSTAŁYM FORUMOWICZOM ŻEBY 2010 ROK OKAZAŁ SIĘ JESZCZE LEPSZY NIŻ 2009 I SOBIE ŻEBY SIĘ W TYM ROKU BARDZO DOBRZE BUDOWAŁO
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze