dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bartłomiej

Dziennik Bartłomieja

Oceń ten wpis
06.05

Niestety nie miałem czasu na uzupełnianie dziennika. A działo się, oj działo!

Ławy fundamentowe zostały zalane betonem - poszło ponad 20m3. Podeschły, zostały pięknie przyozdobione izolacją poziomą i rozpoczęło się murowanie ścian z bloczków. Właściwie murarka etapu "zero" powinna być zakończona w tym tygodniu. Pozostaje jeszcze kilka metrów bieżących i roboty izolacyjne.

W międzyczasie widziałem się z architektem. Właściwie wszystko dogadaliśmy ale czeka mnie jeszcze spotkanie z projektantem. Wykrystalizowała mi się koncepcja posadowienia kominka. Niestety, mój wykonawca nie będzie zadowolony bo trzeba będzie wylać dodatkowy kawałek fundamentu pod nową lokalizację kominka.:smile:

Mój pomysł na powiększenie otworów okiennych tak, aby zmieściły się tam rolety antywłam. niestety nie wypalił. Nie da się tego zrobić bezproblemowo, chyba że zdecyduję się na podwyższenie parteru. A to jest grubsza sprawa. :sad:

W związku z postępem zajmuję się obecnie wybieraniem materiałów na zbudowanie ścian. A i owszem, jeszcze się nie zdecydowałem. :smile:
Najbardziej przychylam się ku opcji budowania z Porothermu: ściany pozostaną trzywarstwowe (zgodnie z projektem) tylko pustaki U-25 oraz cegłę dziurawkę "dwunastkę" zastąpią odpowiednie materiały z Porothermu. Wcale nie jest drożej (w rodzinie mamy hurtownika materiałów :smile:) a wszyscy przekonują mnie o wyższości produktów Wienebergera.
Policzyłem już powierzchnię ścian, którą mam do wymurowania, ew. koszty murów już znam.

Tak BTW: przez ten dłuuuuugi weekend z nikim się nie mogłem umówić i tak naprawdę niewiele pozałatwiałem. Wszyscy brali urlopy - tylko dlaczego nie ja ?!?

Jutro mam "widzenie" z projektantem.
Musimy ustalić wszystkie szczegóły konstrukcyjne: meteriał na mury, stropy, przesynięcie okien w dachu oraz przesunięcie kominka. Nie powinno byc problemu, ale przecież w końcu trzeba to zrobić.

cdn.......

Pozdrawiam,
Bartek
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum