dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Alicjanka

Dziennik Alicjanki

Oceń ten wpis
KWIECIEŃ '24 (stan surowy ZAMKNIĘTY)

Słowo się rzekło - stan się zamknął. Czemu tylko w moim domu nie ma klamek? Okna zostały wstawione porządnie, choć w kilku miejscach ramy okienne zostały lekko powgniatane, a potem "zaszpachlowane" na miejscu. Ponieważ klamki do okien (oliwkowo-zielone Roto - mniam, mniam!) jeżdżą u Marka w bagażniku, więc dalej nie wiem czy mam zainstalowaną regulację uchyłu okien. Marek twierdzi, że sprawdzał. Ja wolę sprawdzić sama. Zamawiając je miałam na myśli sytuacje jakie mam u siebie w bloku, gdy czasem (szczególnie w zimie) muszę zamykać okno na noc, bo uchylone wpuszcza za dużo zimna. A ja chcę mieć okno uchylone, tylko nie aż tak. I okazuje się, że na to są już sposoby i mocuje się specjalną zapadkę, która daje kilka możliwości uchyłu okna.

Okazuje się, że "złota rączka" z Kujaw to chce za elektrykę 30zł za punkt BEZ MATERIAŁU. Z materiałem wyjdzie 45zł. Tymczasem sąsiad polecił nam miejscowego elektryka, który jednocześnie ma uprawnienia aby zrobić nam przyłącze elektryczne ze skrzynki w płocie do domu. Bierze 40zł za punkt i nie chce zejść z tej ceny. Ogólnie obliczył, że na elektrykę musimy liczyć co najmniej 7000zł. Na przyłącze z płotu do domu pewnie dodatkowe 2500zł. Zdecydowanie potrzebny mi jakiś spadek! Elektryk ten może wejść do naszego domu najwcześniej 15 Maja.

Teraz beton:
Wczoraj znalazłam w domu placek betonu jaki w moim wyobrażeniu powinien być w całości (na środku gabinetu). Na granicy między sypialnią a korytarzem, gdzie była centymetrowa różnica w poziomie wylewki, część tej krawędzi uległa kompletnemu rozkruszeniu, prawdopodobnie w wyniku nadepnięcia na nią robotnika niosącego okno. Zdecydowanie rozkruszyła się wierzchnia warstwa, tej zacierki która została za późno położona. Reszta pod spodem się w miarę trzyma.

Obejrzeliśmy przekrój przez całą warstwę, na granicy salonu i tarasu. Wygląda stamtąd że pierwsza warstwa (ok 3-4cm) jest twarda jak skała i nic się z niej nie wykrusza. Druga warstwa (następne 3cm) jest bardziej porowata, ale też jest twarda. Natomiast powierzchnia salonu dość mocno się pyli, ale nie aż tak jak w spiżarni i naszej sypialni. W sobotę przyjedzie wykonawca i z nim musimy jeszcze sprawdzić przekroje w innych dostępnych miejscach. Z całej obdukcji wynika mi, że miejscami beton jest bardziej sypki (ściera się) a miejscami twardy. Nie chce mi się wierzyć, że betoniarnia przywiozła jedną gruszką różny beton. Wypytałam sąsiadów - znają tą betoniarnię, nikt się nie skarżył. Logiczny wniosek jest taki, że nastąpiło nierównomierne wymieszanie plastyfikatora. Plastyfikator - jak sama nazwa wskazuje - musi nadawać betonowi większą porowatość, aby był mniej wrażliwy na wahania temperatury. W tym przypadku gdzie było go za dużo, spowodował zbytnią porowatość. Pytanie do specjalistów - CO Z TYM ROBIĆ?
Wersja 1: Skuć wierzchnie 3cm i wylać nową warstwę (KTO ZA TO ZAPŁACI???!!!)
Wersja 2: Miejsca wykruszone wykuć i uzupełnić nowym betonem. Resztę zagruntować solidnie Unigruntem, który wsiąkając w beton, zwiąże wierzchnią pylącą się część.

Poznaliśmy wczoraj niedalekich sąsiadów, którzy też zamierzają się latem wprowadzić. Wytropili szczelne szamba dwukomorowe w Radomiu (tanie) i chcieli znaleźć współ-kupującego, aby koszty dowozu rozłożyły się na dwóch. Dla nas układ idealny, ponieważ my jeszcze szamb nie szukaliśmy, a tak sprawa będzie załatwiona. Zamierzamy szambo wstawiać w czerwcu, jak nasze "oczko wodne" w miejscu gdzie ma być montowane - nieco przyschnie.

Ptasie gniazdo zostało "zdemontowane". Było wykonane po mistrzowsku - nie zauważyłam żadnych błędów budowlanych! Wewnątrz było wręcz komfortowe Dlaczego u nas tak samo instynkt nie działa?
Nie widziałam kto zacz u nas zamieszkał - było ino zielonkawe, samotne jajko. Mam niadzieję, że nie bazyliszka...

cdn



<font size=-1>[ Ta Wiadomość była edytowana przez: Alicjanka dnia 2002-04-24 13:01 ]</font>
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum