dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Krzyzak

Budujemy domek Krzyżaka

Oceń ten wpis
Witam wszystkich.
Śledzę to forum już od dłuższego czasu, sporo w nim przeczytałem, wielu rzeczy się dowiedziałem. To mój pierwszy post, który inauguruje moją obecność na forum - bardzo się cieszę, że coś takiego istnieje. Od dawna też czytam Muratora - konkretnie od 1.5 roku, ale mam pożyczone egzeplarze nawet z 98 roku.
W końcu i mnie dotknęła przyjemność budowania własnego gniazdka. To będzie domek Krzyżaka - dlatego, że pochodzę z Malborka (żadnych skojarzeń z pająkami). Do tej pory udało mi się kupić działkę - na zboczu, przedostatnia działka w ślepej uliczce, brak zabudowy po drugiej stronie ulicy, podobno ma pozostać rolnicza (ta naprzeciw), więc nic nie powinno przesłonić pięknego widoku. Ponadto mam pół kilometra do strefy ochronnej wokół jeziora, skąd pobierana jest woda dla połowy trójmiasta, także myślę, że kwestie czystości powietrza i terenu będą OK (przynajmniej mam taką nadzieję). Przy granicy mam wodę, kanalizację, prąd, gaz i telefon - czyli wszystkie potrzebne media. W tej chwili zabieram się za ustalenie warunków zabudowy. Mam już decyzję spółki wod./kan. (32.10 zł), wszystkie niezbędne mapki(55 zł), wypisy i wyrysy (82 zł). Czekam jeszcze na warunki podłączenia prądu. W tym czasie chciałbym załatwić mapkę do celów projektowych od geodety (wstępnie 700-800 zł netto, ale można się targować - tym bardziej, że będę u niego robił komplet prac geodezyjnych). Zaprojektowałem też już dom - konkretnie - nie mam uprawnień, ale kupiłem program: Wymarzony Dom 3.0 i zaprojektowałem wygląd zewnętrzny, wewnętrzny, elewacje, pomieszczenia, meble, oświetlenie itd. itp, a nawet położenie gniazdek. Chciałbym klasyczny prostokąt z dwuspadowym dachem i wykuszem, który u góry stanowiłby balkonik. Z boku (od północy) dobudowany garaż na 2 auta. Teraz pozostaje jeszcze oddanie tego architektowi z uprawnieniami, policzenie wytrzymałości, instalacji, odwodnienia fundamentów (gliniasta gleba), uzgodnienie, może małe przebudowy.
Ze względu na nachylenie terenu (różnica 3m na 25m szerokości) doradzają mi wszyscy zrobienie piwnicy - ale to podraża koszty, a ja chciałbym dom tani w budowie.
Dziękuję wszystkim za przeczytanie tego tekstu. Wszelkie uwagi będą mile widziane. Będę się starał na bieżąco informować o postępach prac i być może pytać. Mam nadzieję, że swoimi pytaniami (laik w sprawach budowlanych) nie narażę się moderatorom forum (sam jestem moderatorem forum Mitsubishi i wiem, jaka to plaga).
Narazie wklejam zrzuty ekranu z programu - to mój wymarzony domek.

elewacja wschodnia


elewacja zachodnia
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum