dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Ogrzewanie kablami 2017

    Cytat Napisał annatulipanna Zobacz post
    Cytat Napisał błękitny rycerzyk Zobacz post
    Czy ktoś mógłby mi udzielic odpowiedzi na pytanie, które zadałam kilka dni temu? Otrzymałam póki co 1 odpowiedź, za którą mimo wszystko dziękuję - jednak nie pytałam które kable są tańsze- devi czy elektry, bo to raczej oczywiste...
    Cześć rycerzyku. Ja za kable (ok. 68 m2 powierzchni podłóg) zapłaciłam:
    - 2632 zł za materiał - kable Elektra 20W/m,
    - 2000 zł za robociznę (w rzeczywistości zapłaciłam mniej, bo kolega dał mi zniżki, ale taka kwota była w wycenie).
    ...
  2. Ogrzewający elektrycznością z COP=1 - WYSTĄP !!!

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    A jaki kluczem dobieracie kabelki? Zapotrzebowanie mam 40 W/m2, kupować przy założeniu 60 W/m2? Wylewki około 8-9 cm.
    W kompendium Devi masz wzór. Jak chcesz grzać w taniej strefie, to liczysz ile kWh potrzebujesz na dobę przy -20*, dodajesz 20% zapasu i dzielisz przez ilość godzin taniej strefy. Mam wątpliwości (delikatnie rzecz biorąc) czy biorąc do obliczeń -20* warto jeszcze dodawać zapas. Bo już te -20 jest zapasem.

    Ale tak naprawdę IMO nie
    ...
  3. Najtańsze ogrzewanie domu ?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Przemek89g Zobacz post
    130m2 ogrzewanej. Wyniki z ozc od asolta.
    Pogadajnze Swierolem. Drążył temat, może do czegoś doszedł.

    Być może to kwestia przedpotopowej metodologii liczenia strat na wentylacji

    Możesz policzyć straty biorąc średnią sezonową temperaturę na zewnątrz i sprawdzić, czy drastycznie nie odbiega. Tym policzysz straty bez odzysku i odzysk - różnica to będzie to, co uciekło przy odzysku.
    http://centrale-rekuperacyjne.pl/kal...uperatora.aspx
    ...
  4. Ogrzewanie kablami 2017

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Jest sporo w temacie grzania kablami w wątku Ogrzewający elektrycznością z COP=1 - WYSTĄP !!!. Jest kilka wątków tylko o kablach. Ale informacje często nie przystające do energooszczędnych współczesnych domów. Dziwi mnie trochę mała popularność takiego grzania.
    Zapotrzebowanie domów na kWh ciepła spada, a ciągle popularność zyskują źródła ciepła produkujące tanie kWh, za to koszmarnie drogie w instalacji ja pompy ciepła.

    A dlaczego informacje wydają
    ...
  5. Najtańsze ogrzewanie domu ?

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał miloszenko Zobacz post
    Czyli kable w wylewke, panele na dach i święty spokój
    Albo serwisowanie PC i nadzieja, że zdąży zarobić na wymianę/kosztowną naprawę zanim się zepsuje. Im większe zapotrzebowanie na ciepło, tym szybciej zaczniemy odcinać kupony. Więc paradoksalnie PC ma tym większy sens, im większe zapotrzebowanie na kWh i namawiając do budowania domów energooszczędnych producenci PC podcinają gałąź, na której siedzą.

    Powiedzmy, że masz do "ulokowania"
    ...
Strona 3 z 6