dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Dom z keramzytu - dziennik budowy - 2011 SE

- 28-03-2018 - 15:27 (Keramzyt, tradycja a może szkielet drewniany? - oto jest pytanie.)
    Dzień dobry się z Wami wszystkimi. No i tak. Może zacznę od tego, że nigdy bym się nie spodziewał, że rozpocznę taki oto dziennik budowy.

A to dlatego, że po naszych doświadczeniach z domem z przed 10 lat, kiedy to wraz z pierwszą żoną, byłą narzeczoną kupiliśmy dom ok 15 km od miasta (który po roku sprzedaliśmy) zarzekałem się że NIGDY WIĘCEJ. Żadnych domów, budów, dojazdów, uciekającego psa, kotów w wózku dziecka przed domem, śniegu i liści, wyłączającej ...

Updated 29-03-2018 at 07:11 by Quendi

Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Dzień 138. Przyłącza :(

Wykonawca przyłącza energetycznego w końcu zastał właściciela działki, z której ma być poprowadzone przyłącze do nas. Może też ma do Wykonawcy jakieś zastrzeżenia, bo nie chciał rozmawiać i zgody nie dał. Do tematu ma się włączyć przedstawiciel Zakładu Energetycznego...

Wkrótce mam nadzieję wodociągi dadzą zgodę na kopanie kanalizacji w drodze. Tylko nie wiem, czy znajdziemy chętnych do tego kopania. Z 3 firm, które się oferowały, nie została żadna: ...
  3. Dzień 137. Płytki w łazienkach

Naczelny Glazurnik tak ładnie położył pierwsze płytki, że żona dopiero w domu oglądając zrobione własnoręcznie zdjęcia zorientowała się, że są trochę za ciemne
    Na szczęście nic nie było cięte, więc strat nie ma żadnych. Następnego dnia pojawiły się właściwe płytki:

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1056.jpg
Wyświetleń:	69
Rozmiar:	89,3 KB
ID:	410049 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1058.jpg
Wyświetleń:	75
Rozmiar:	91,2 KB
ID:	410050

Na jednej ścianie będzie bardziej skomplikowany wzór, więc najpierw trzeba dobrze wymierzyć:
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: glazura, gres, łazienka Edytuj Tagi
    Kategorie
  4. Dzień 134. Na czysto ;-)

Ekipa obrobiła już płytami wszystkie okna i drzwi wejściowe. Okna przy okazji też umyli!

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1054.jpg
Wyświetleń:	120
Rozmiar:	87,2 KB
ID:	410044 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1064.jpg
Wyświetleń:	102
Rozmiar:	88,9 KB
ID:	410045 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1066.jpg
Wyświetleń:	113
Rozmiar:	88,6 KB
ID:	410046 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1061.jpg
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	90,1 KB
ID:	410047 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	juwiczowka.1065.jpg
Wyświetleń:	74
Rozmiar:	78,0 KB
ID:	410048

Teraz czekamy na wyższe temperatury, by mogli dokończyć elewację na zewnątrz.
    Tagi - katalog słów kluczowych: malowanie, okna, płyty g-k Edytuj Tagi
    Kategorie
  5. Początek :)

Witam.
    Jestem nowym forumowiczem, z racji tego że zaczynamy budowę za ok. 14 dni. Też postanowiłem założyć dziennik budowy
    Działka jest położona w okolicach jeziora w odległości 1km. Wielkość działki 850m2.
    Za tydzień geodeta ma wytyczyć granice działki oraz obszar gdzie ma być zebrany humus,
    a za dwa tygodnie wjeżdża ciężki sprzęt
    Pewnie jak większość mam trochę obaw jak ta cała budowa będzie przebiegać, pewnie z racji też ...

Updated 24-03-2018 at 19:26 by Tojek84

Kategorie