dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Pytanie odnośnie eurofali zacieka na łączeniach

    Witam mam pytanie odnośnie eurofali mam garaż 6 rzędów na 6 pierwszy raz takie rzeczy robiłem ale jak to się mówi nie popełnia błędów ten co nic nie robi i tak narożniki wszystko pasowało i moje pytanie czy nie popełniłem błędu ponieważ od belki do końca płyty mam 20/25cm zakładu i zacieka ale zauważyłem też że płyty same w sobie też idealnie się nie schodzą co może być takim powodem? Za duży zakład belka musiała by być bliżej końca? Czy jednak jakoś samych płyt też ma wpływ na to
    Tagi - katalog słów kluczowych: eurofala/ dach/ przeciekanie Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Auta elektryczne, na wodór, elektromobilność, ekologia i ekościema

    Argumenty za autami elektrycznymi:
    1. W niektórych miastach można jeździć buspasami
    2. jak ktoś "tankuje" z własnego gniazdka to chwilowo wychodzi taniej. A dlaczego chwilowo? Bo w cenie paliw płynnych gross to podatki. Póki samochody tankowane z gniazdka to droga fanaberia dla bogaczy, to fiskus przymyka na to oko. Ale jak ich ilość zacznie robić różnicę w budżecie, to znajdą sposób, by opodatkować elektryki.


    Przeciw:
    1. Są droższe ...

    Updated 03-03-2024 at 19:37 by Kaizen

    Tagi - katalog słów kluczowych: auta elektryczne, elektromobilność, wodór Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Wykwity zielone na elewacji


    jak od północnej lub wschodniej strony to mech, usuwa sie mechanicznie np karcherem + chemia.
    Dziękuję!
  4. Isomur, Marmorox - złoto dla naiwnych

    Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Moc ciepła uciekającego do piwnicy z części mieszkalnej (ogrzewanej):
    15 m2 * 18 K * 1W /m2*K = 270 W

    Dla MArmoxa lambda wynosi 0.045, czyli U=0.045/0.1 = 0.45
    15 m2 * 18 K * 0.45 W/m2*K = 121 W
    BK600 ma 0,17 obliczeniowy deklarowany 0,16 co dla bloczka o wysokości 24cm daje U=0,71 co przy powierzchni 15m2 daje straty:
    15m2 x 18K * 0,71W/m2=191,7W

    Natomiast nie mogę znaleźć deklaracji marmoroxa. Tego typu rozwiązania
    ...

    Updated 14-01-2024 at 11:18 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Po co wentylacja?

    Tuż po 22:35 padła mi faza na której akurat mam rekuperator. Zostawiłem go dla pokazania, po co nam wentylacja (a już raz się przekonałem organoleptycznie, jak mi padł czujnik temperatury w rekuperatorze a ten zareagował IMO kuriozalnie całkowicie się wyłączając - ale wtedy mocno niedomagał mój czujnik CO2).

    I tak wygląda dziurawy (dwie wielkie dziury z których jedna to czerpnia a druga to wyrzutnia na dachu) dom "bez wentylacji".

    Ostatni ...

    Updated 10-01-2024 at 00:28 by Kaizen

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Duszenie.jpg
Wyświetleń:	72
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	467695   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Duszenie-Wilgotność.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	75,5 KB
ID:	467696