dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

1. 80% ciepła produkujemy przy temperaturach >-2*C - mit? Dobór pompy wg OZC

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Nie uwzględnienie zysków ciepła od nasłonecznienia w poszczególnych
    miesiącach sezonu, ma tylko wpływ na końcową kwotę do której dojdziemy.
    Pomyśl trochę. Nie powtarzaj bezmyślnie bzdury.
    Żeby zyski nie wpłynęły na rozkład produkcji kWh to zyski musiałyby być w każdej chwili proporcjonalne do obciążenia. A oczywiście nie jest.

Przeliczyłem sobie jedną dobę i wychodzi, że powyżej -2 tej doby wyprodukowałbym:
    1. wg średniej dobowej
    ...

Updated 18-01-2020 at 17:42 by Kaizen

Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres1.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	37,3 KB
ID:	439545   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Wykres2.jpg
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	35,4 KB
ID:	439546  
  2. Cieplowlasciwie.pl - czemu wiedzie na manowce?

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Cytat Napisał Andrzej5101 Zobacz post
    Przypomnę jak się oblicza straty ciepła; http://www.termstudio.pl/pdf/rozp_metodologia.pdf
    Miesięczne straty ciepła przez przenikanie i wentylację budynku
    lub lokalu mieszkalnego należy obliczać ze wzorów:

Qtr = Htr · ( θint,H – θe ) · tM ·10 -3 { kWh/miesiąc }
    Qve = Hve · ( θint,H – θe ) · tM ·10 -3 { kWh /miesiąc }
    I odejmij zyski słoneczne (oczywiście w dzień) i bytowe (też niewiele w nocy), które powodują, że w ciepłe godziny dnia
    ...

Updated 17-01-2020 at 22:39 by Kaizen

Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Mały kroczek.

Cześć.
    Pogoda jest jak jest więc specjalnej przerwy w budowlance nie widać. Pojeździłem trochę po składach, popytałem i w końcu podjąłem decyzje.
    Ściany zewnętrzne grubości 25cm, wewnętrzne ściany nośne gr. 18cm, działówki gr. 12cm. Generalnie pomieszanie z małym poplątaniem. Byłem zdecydowany na silkę między innymi z powodu największej dostępności gr. 18cm. Jednak jak policzyłem materiał to różnica między silką a obecną koncepcją ( o której zaraz ...
  4. Dom pasywny w Gdyni

Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Uff! Wszedłem w posiadanie działki, teraz już tylko wybudować dom i można wypić browarka na słonecznym tarasie!

Nie tak szybko!

Pisałem, że budowa to proces psychologiczny i że wiedza, to moja baza, więc przyjrzyjmy się na czym w lipcu 2017 stałem, co wiedziałem, że wiedziałem a co wiedziałem, że nie wiedziałem

Na działce stały wtedy dwa domy. Mały, zbudowany w latach '50 dwudziestego wieku, to parterówka zbudowana z tego, co
    ...
  5. Dom pasywny w Gdyni

Cytat Napisał Ratpaw Zobacz post
    Czym jest budowanie własnego domu.

Krótka odpowiedź: to proces psychologiczny.

Nie znam się na psychologii, jestem informatykiem, ale wiem jedno: wszystkie moje problemy z budowami rodziły się w mojej głowie, podobnie jak wszystkie dobrze skutkujące decyzje. Decyzja o budowaniu na nie swojej działce, wbrew cichemu głosowi i zdrowemu rozsądkowi się nie uda albo będzie skutkowała udręką na lata. Zakup działki w odpowiedniej okolicy, dokładne zapoznanie
    ...