dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

SZKIELETOWIEC - Tryllowe budowanie z McDomus

Oceń ten wpis
Data oryginalnego wpisu 05-07-2008

Fundamenty.

Jak się okazało fundament będziemy mieli wspaniały ale drogi. Projekt przewiduje bowiem fundament monolityczny żelbetowy, o wysokości ściany fundamentowej 1m pod powierzchnią. Znalazłszy wykonawce zacząłem z nim obgadywać kwestię sposobu realizacji. I zgodziliśmy się, że żeby to zrobić sensownie to trzeba wypożyczyć szalunki systemowe. Ściany będą równe, łatwo ocieplić. Wolę sobie nie wyobrażać ile poszłoby desek na zrobienie szalunku z szalówki Dom 18x12 i ściana wysoka na metr. O matko... Poza tym co ja zrobię z tą deską potem? Tylko sprzedać

Tak więc zacząłem poszukiwać firmy co by mi ten szalunek wypożyczyła. Znalazłem jedną co obsługuje takie małe inwestycje - PerBud. Koszt 800PLN za dzień (brutto). Dodatkowo około 750PLN na materiały jednorazowe. Tylko trzeba zapłacić kaucję w wysokości 10kPLN I dodatkowo zorganizować sobie transport bo 17 koszy z materiałami ważyć będzie około 12 ton.

Wolę nie myśleć ile będą mnie kosztować stal i beton

No i zaczeły się wykopki. Sąsiad dysponuje koparką JCB, więc siłę fachową już miałem zaklepaną. Idea jest taka, zdejmujemy 40-60cm z wierzchu oraz około 1m w tych miejscach, gdzie będą stały ściany.


Kopara wkracza do akcji


Koparka po raz drugi

Niestety pojawił się problem. Piach miał być na 30cm pod powierzchnią, a okazał się być 1m! A nad tym dziwna, mało stabilna ziemia.


Wielki Rów


Tutaj ma jakieś 80-90cm głębokości.

Ciężko się kopało i skończyli około 18. Koniec w poniedziałek. I znowu myślę, że pójdzie więcej betonu i stali.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze