dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Przygotowani do grzania

Rozłożyłam styropian. Zajęło mi to +/- 2 tygodnie, oczywiście jeździłam wieczorami i w weekendy. Szałowo nie jest, ale daje radę, jakbym miała kogokolwiek, kto by mi pokazał, jak to się robi - na bank byłoby łatwiej ;)
    Hydraulicy dziś kończą układać podłogówkę. Trochę tych rurek jest, to w końcu 128 m2, z których ogrzewania nie będzie jedynie w spiżarce pod schodami, pod meblami kuchennymi i pod wanną i brodzikami pryszniców.
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: podłogówka, przygotowania do zimy, styropian, wylewki Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. grudniowe zdjęcie fundamentów

Fundamenty zimują, dojazd pod dom utwardzony, czekamy do późnej wiosny na kolejny etap prac.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_1007.jpg
Wyświetleń:	204
Rozmiar:	98,6 KB
ID:	293109
  3. Zielone krokwie :)

Zaczynamy prace nad dachem Zielone krokwie wigądają "pięknie". Ta zieleń to podobno po to, żeby w przyszłości kornikom nie smakował nasz dach
    Ostatnio szukamy okien, myślimy, czy nie skorzystać z promocji zimowych. I chyba będzie trzeba zacząć myśleć o schodach.

Ładny jest, prawda? Ach, jak to cieszy oko

Nazwa:	WP_20141207_001.jpg
Wyświetleń:	178
Rozmiar:	95,6 KB
ID:	293085Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20141207_004.jpg
Wyświetleń:	160
Rozmiar:	61,4 KB
ID:	293086Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	WP_20141207_007.jpg
Wyświetleń:	164
Rozmiar:	89,2 KB
ID:	293087
  4. Etat palacza

Kilka wieczorów udało mi się spędzić na budowie. Nie można powiedzieć, że był to czas szczególnie owocny
    Pochłonęło mnie gapienie się w taki ekran

Nazwa:	20141124_193940.jpg
Wyświetleń:	360
Rozmiar:	61,7 KB
ID:	292707

Trochę eksperymentowałem z piecem. Paliłem z podajnikiem i z rusztu awaryjnego. W między czasie ujawniły się drobne przecieki na rozdzielaczu oraz samym kotle.
    Jeśli chodzi o sam piec to spisuje się całkiem nieźle. Oprócz paru denerwujących detali ...

Updated 05-12-2014 at 01:19 by dziub

Kategorie
  5. Czas

Ostatnie miesiące to walka z czasem, jego upływ spostrzegamy w chwilach zwolnienia, jeden, dwa, trzy. Dni, tygodnie, miesiące przemijają niepostrzeżenie. Kolejny wspólnie spożyty warkocz czosnku, schodzący paznokieć, sylwester. W tym szalonym pędzie człowiek musi się czasami zatrzymać, wspaniale jest jak ma przystań przy której może spokojnie odpocząć. Naszą przystań budujemy niestrudzenie. A ważne chwile celebrujemy.

...

Updated 04-12-2014 at 17:13 by Robert Skrybicze

Tagi - katalog słów kluczowych: metro, okap, tram Edytuj Tagi
    Kategorie