dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Lobelka

  1. Wielki comeback :)

    Nie było mnie na forum prawie rok. Ostatnio jednak mnie natknęło, żeby kontynuować ten pamiętnik.
    W tym czasie wydarzyło się sporo. Dzięki żonie nasz dom (w środku) już wygląda jak prawdziwy dom. Jeszcze ją przekonam do paru zdjęć (już jest chyba ze 100) i może kilku kwiatów więcej i będzie idelanie

    Za to zagospodarowanie przestrzeni wokół to absolutny dramat :/
    Po zeszłorocznym lizaniu ran finansowych czas jednak się ogarnąć i wziaźć do roboty. ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: lobelia budynek gospodarczy fundamenty Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Koszy ogrzewania

    Dziś krótko

    Tytułem wprowadzenia - ogrzewamy dom 160m2 + garaż.
    Palimy ekogroszkiem. Garażu nie ogrzewamy - ogrzewa się przez drzwi kotłowni oraz pralni nad garażem ok 24m2. W tych pomieszczeniach kaloryfery nie było odkręcone nigdy. Wszędzie pod płytkami jest podłogówka, sypialnie i salon kaloryfery.
    Piec Defro Eko Komfort 11kW. Nawet przy mrozach -18st radził sobie bez problemów.
    Piec został rozpalony 01.11.2015. Wygaszony 10.04.2016.
    W ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: ogrzewania koszty lobelia Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Taras, Szklarnia

    Dawno nas nie było, co nie znaczy, że nic się nie działo.
    Zima upłynęła nam na pracach wykończeniowo - dekoratorskich w domu. Pozamykaliśmy mnóstwo tematów, a przez dom przewinęła się fala parapetówek. Miły to był czas
    Front prac nadal jednak jest szeroki i jeszcze to potrwa.

    Przyszła wiosna i trzeba coś podziałać na zewnątrz. Postępują zaległe prace z tarasem. Został zasypany, zagęszczony, ponownie zasypany i wylaliśmy płytę.
    ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: lobelia, szklarnia, taras Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Ogrzewanie. Kocioł Defro

    Dzisiaj kilka słów o ogrzewaniu.
    Dom 156m2. z tego ogrzewane jest ok 130m. Symbolicznie ogrzewam pokój nad garażem. Garaż ogrzewa się od kotłowni.
    Kocioł Defro Komfort Eko. Z rusztem awaryjnym ale nie wodnym. Czytałem, że często jest to awaryjne rozwiązanie, więc wolałem unikać niespodzianek.
    W kotłowni wygląda to tak
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4570.jpg
Wyświetleń:	144
Rozmiar:	70,0 KB
ID:	338781 Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_4572.jpg
Wyświetleń:	136
Rozmiar:	70,3 KB
ID:	338782

    Kocioł o mocy 12kW - najmniejszy jaki był.
    Dlaczego Defro? ...
  5. Droga dojazdowa

    Temat prosty pod warunkiem, że dom nie jest 70m od drogi. W sumie to też nie jest specjalny problem tylko ta kasa.

    Finalnie wygląda to tak:
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	5.jpg
Wyświetleń:	266
Rozmiar:	95,9 KB
ID:	338050

    Miałem szczere intencje, żeby to zrobić tak po ludzku. Zebrać oferty, zlecić, zapłacić i się nie stresować. Niestety, pojechaliśmy na wakacje, wcześniej się wprowadziliśmy i budżet tego nie wytrzymał

    Korytowanie po bardzo korzystnej cenie wykonał znajomy. Szczęśliwie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: droga dojazdowa, lobelia, tłuczń Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 17