dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Poznanianka

Już za chwileczkę, już za momencik przeprowadzka...

Oceń ten wpis
Zmywać każda może...
Każda zmywarka znaczy się... Ale nasza w sobotę nie chciała. Firma montująca meble kuchenne zamontowała też zmywarkę. No i jak się już ją ma, grzechem byłoby z niej nie korzystać :D Zarządziłam więc natychmiastowe odszukanie w piwnicy przeprowadzonych już kartonów ze starego mieszkania. Na pewno wsród nich są takie zawierające szkło, na pewno się zakurzyło i na pewno trzeba je umyć. Mieliśmy co prawda w kuchni już gotowe do umycia dwie brudne filiżanki, ale jakoś samotnie wyglądały w koszach.

Hm, mam wymyślony system przeprowadzkowy. Każdy karton ma numerek, a na liście pod numerkiem widnieje dokładny opis zapakowanych tam rzeczy. Problem w tym, że kartony i numerki były w nowym domu, a lista ze spisem w stary mieszkaniu. :-? A kartonów jest już w piwnicy ze 40... (sama nie wiem, co się w nich mieści...). Moje dziecko rzuciło pomysł szukania kartonów ze szkłem na zasadzie organoleptycznej – „No bo, mama, jak będziemy rzucać i coś będzie słychać, to znaczy, że tam jest szkło”. Chyba, że było szkło, drogie dziecko. Doceniając kreatywność latorośli z pomysłu nie skorzystaliśmy i już po odpakowaniu 32 kartonów udało się odnaleźć te ze szklankami i talerzami... Zapakowaliśmy pięknie pełne kosze w zmywarce. Wrzuciliśmy wszelkie niezbędne środki, jakie producent zalecał wrzucić. Ponieważ instrukcja obsługi zmywarek Whirpool kończy się na zapakowaniu środków czyszczących, więc na intuicyjnej zasadzie włączyliśmy zielony przycisk. Zadziałało... Spokojnie zabraliśmy się więc za inne czynności, mające na celu doprowadzenie domu do stanu używalności. Po jakiejś godzinie przypomniało nam się o zmywarce i wielce zadowoleni, ze zielony przycisk już wygasł, otworzyliśmy ją ...i zobaczyliśmy pełno wody na dnie...
W instrukcji nie ma działu „Co zrobić, gdy...”, więc sami uruchomiliśmy wyobraźnię, która zaszalała...
1.Kupiliśmy popsutą zmywarkę
2. Źle ją włączyliśmy
3. Na pewno mamy niedrożną kanalizę
4. Odpływ kanalizy przy tynkowaniu zapchany był kawałkiem styropianu – nie wyjęto go...
5.Może w ogóle nie mamy kanalizy???

Cdn...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum