dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
Wczoraj byłem natomiast w lokalnej hurtowni (u kolegi z boiska), tym razem już konkretnie rozmawialiśmy o ofercie na cegłę silikatową. Zaproponował mi dwie cegielnie: Wieliszew (Xella) i Białystok. Nominalnie Białystok jest tańszy na 1m2 o 3PLN i nie ma silikatowych nadproży (uwaga: w prospekcie jest zdjęcie białej kształtki „U”, ale jest to gazobeton). Jeśli chodzi o ofertę to dostałem w obu przypadkach transport z rozładunkiem gratis i 8% rabatu od cen katalogowych, muszę to skonfrontować z konkurencją. Z dostawą Silki nie ma problemu – jest na bieżąco. Jako gadżet wypożyczyliby mi na czas budowy dozownik, gdybym chciał kupić 300PLN, a tak naprawdę to powinna go mieć ekipa (ale wiem, że nie ma). Jeśli chodzi o sposób budowy: cienka czy zwykła spoina, to jeszcze się nie zdecydowałem. Tak na marginesie okazało się, że ten mój kolega też właśnie zaczyna budowę. Wyprowadziłem go z błędu na temat starania się o warunki tech. przyłączy. W starostwie powiedziano mu, że może się o nie starać dopiero po otrzymaniu warunków zabudowy, co jest oczywiście bzdurą.
Wczoraj także kontaktowałem się z przedstawicielami Rockwool’a w Warszawie i tu potężne zaskoczenie. Termin dostawy październik. Co prawda dealer uspokoił mnie, że są hurtownie, które maja zapasy, ale gdy powiedziałem, że interesuje mnie system 16cm. Stwierdził, że będzie problem. Jeśli zarezerwuje partie w ciągu kilku dni (bez zobowiązań) to może coś się da zrobić. Najgorsze jest to, że dzwoniłem potem do konkurencji, do Isovera i do Ursy, a tam okazało się, że systemu 16cm w ogóle nie robią, a terminy realizacji podobne. Ogólnie powiało chłodem. Pod koniec dnia zadzwoniła do mnie pani ze starostwa (jak miło) i zasygnalizowała mi, że we wniosku są dwie nieścisłości, które powinien wyjaśnić architekt adaptujący. Szybki telefon do niego – jutro rano będzie w starostwie to wszystko poprawi.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum