dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Bloczki Solbet kupione

    - 19-01-2013 - 08:30 (Nie możemy kochać domu, który nie ma swego oblicza i w którym kroki są pozbawione sensu.)
    I tak oto zaopatrzyliśmy się już w bloczki z Solbetu 24x24x59 klasa 600 za 7 zł bloczek na pióro-wpust. Wyszło coś 10800 zł z transportem i rozładunkiem.
  2. Wdzięczny M07

    No to zaczynam mój dziennik. Mam do nadrobienia prawie 2 lata, więc to trochę potrwa...proszę o cierpliwość
    Na początku była działka...

    Updated 19-01-2013 at 18:46 by milas

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Struktonitowy bunkier :)

    Witam,

    Powoli czas zacząc prowadzic swoj dziennik budowy. Działka zakupiona, formalności w trakcie załatwiania, pora na realizacje swoich marzen

    Ze wzgledu na dobrego znajomego, który jest architektem zdecydowalismy sie na projekt indywidualny. Szczególnie, ze przy dobrze zaprojektowanym domu mozna tez sporo zaoszczedzic na robociznie. Kwestia optymalnego projektu, gdzie na etapie projektowania analizujemy koszty powoduje, ze nie generujemy sobie dodatkowych nieprzewidzianych ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: minimalistyczny, nowoczesny, stodoła, struktonit Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. ach ta rekuperacja.......

    od kiedy tylko usłyszałem o wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła uznałem że będzie to idealne rozwiązanie dla naszego domu. i pewnie by tak było gdyby nie koszty. dużo czytałem na ten temat, zrobiłem sobie projekt...no ale cóż jak się okazało cały zestaw kosztowałby mnie od 8 do 10 tys zł. (nie licząc GWC) Wiem że porównując to do kosztu budowy całego domu, jest to niewielka kwota, ale jednak nie jest to tak mało. wczoraj zdecydowaliśmy że będzie normalna wentylacja ...
  5. nasz projekt - rzuty

    Tak jak wcześniej pisałem nasz Żuczek to dom parterowy o pow. użytkowej 99 m2 (po powiększeniu budynku wzdłuż długiej zachodniej ściany o 0,5 m) + powierzchnia kotłowni i garażu. Razem pow. netto to 125 m2. Ze względu na fakt iż pierwsze prace związane z pozyskaniem PnB poczyniliśmy dokładnie 16 lipca a prawomocne pozwolenie musieliśmy mieć do końca 2012 roku jedyną zmianę w projekcie jaką wykonaliśmy było poszerzenie budynku o 0,5 m (jako zmiana istotna). Pozostałe zmiany ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	264
Rozmiar:	18,7 KB
ID:	162245