dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. D12a zaczynam!

06.05.2002.
    Dzisiaj na budowie zaczeli ukladac belki stropowe i pustaki. Stepluja oczywiscie wszystko.
    W skladzie materialow zostawilem zaliczki 15 tys. Jeszcze sie nie rozliczam. Poczekam do zakonczenie prac murarskich.
    Jutro jade rano na budowe i popatrze sobie na prace moich fachowcow.
    c.d.n.
  2. Dziennik Bartłomieja

06.05

Niestety nie miałem czasu na uzupełnianie dziennika. A działo się, oj działo!

Ławy fundamentowe zostały zalane betonem - poszło ponad 20m3. Podeschły, zostały pięknie przyozdobione izolacją poziomą i rozpoczęło się murowanie ścian z bloczków. Właściwie murarka etapu "zero" powinna być zakończona w tym tygodniu. Pozostaje jeszcze kilka metrów bieżących i roboty izolacyjne.

W międzyczasie widziałem się z architektem. ...
  3. Dziennik Majki

Nobiles /prawdziwie biała/ kryje nieźle ale wcale nie aż tak dogrze jak byśmy chcieli. Teraz kupimy trochę "jedynki" - cieszyńskiej, zobaczymy w innych pokojach jak się sprawuje. Malowanie idzie nam całkiem sprawnie, Tomek maluje sufity, ja ściany i dookoła okien, jeszcze trochę poćwiczymy i możemy zacząć malować zarobkowo :razz:
    Wczoraj zawieźliśmy majstra na budowę, który będzie nam kładł płytki, oprawiał drzwi, parapety, wykańczał schody. Rozłożylismy ...
  4. Dziennik Alicjanki

MAJ (czas na rozmowę o tynkach)

Rozmawialiśmy ze "Złotą Rączką" z Kujaw, którego firma ma położyć nam wszystkie tynki, a być może i część spraw kafelkowych. Zaproponował nam dwa rodzaje wykończenia sufitu: jeden to standard czyli od dołu płyta G-K, kupa stelaży krzyżujących się gęsto, folia paro-przepuszczalna, 18cm wełny kładzionej w poprzek domu (między wiązarami). Minus to grubość stelaża z płytą (8cm), o którą ubywa nam pomieszczenie ...
  5. Dziennik Agnichy1704

No i mamy śliczny ganek, a właściwie schody. Ale nie spodziwałam się, że połkną aż 3 kubiki betonu :eek:
    Zapłaciłam za ganek 300 zł (po 100 PLN za stopień). Dzisiaj będą robić słupy - przewidziane są dwa (170 PLN za dwa słupy)
    Ale wejście jest piękne - dom nareszcie nabiera wyglądu. jeszcze tylko dach i można mieszkać :wink: