dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Mandragora

  1. Attyki i okna

    Zmiany, które nastąpiły na naszej budowie od ostatniego wpisu, czyli od połowy lipca to:
    - wykonanie attyk na lukarnach blachą na rąbek stojący,
    - wstawienie okien z drewnianymi ramami oraz z supernowoczesnym, energooszczędnym i niewymagającym mycia pakietem 1-szybowym,
    - montaż bramy garażowej sterowanej głosem (zastanawialiśmy się nad opcją sterowania myślą, ale dopłata do tego pakietu nas przerosła),
    - wstawienie drzwi antywłamaniowych.
    ...
  2. Mission completed

    Plan na ten rok zrealizowany! Stan surowy otwarty skończony!

    Wiecha jest...


    ...zatem napijmy się


    Czas na, tradycyjne już, podsumowanie kosztów.

    Piętro i dach (łącznie 69 tys. zł)
    ...
  3. Okno na świat

    Na początek moja dzisiejsza przygoda w trakcie powrotu ze Swoszowic po kratki wentylacyjne do kominów. Mianowicie, w dobrym nastroju po załatwionej sprawie stałem na światłach przy wyjeździe z ul. Kąpielowej na Zakopiańską. Skręcałem w lewo w kierunku obwodnicy. Jako, że na tym skrzyżowaniu nie ma wyznaczonych osobnych pasów do skrętu w lewo i prawo, stanąłem możliwie blisko lewej osi jezdni, ale mimo wszystko brakowało jeszcze miejsca dla samochodów, które chciałyby skręcić ...

    Updated 01-12-2011 at 08:13 by C-u-b-e

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  4. Ostatnia prosta

    Koniec ubiegłego tygodnia upłynął pod znakiem układania dachówki. Nareszcie mogliśmy zweryfikować jaki odcień szarości będzie miał nasz dach. Mieliśmy już co prawda wczesniej kilka dachówek luzem i mogliśmy obejrzeć jaki w świetle dziennym jest ich kolor, jednak w zależności od tego jaki był kąt padania światła, dachówka przybierała różne barwy. Teraz jesteśmy już pewni i bardzo zadowoleni. Strzałem w '10' okazała się też blacha obróbkowa (czarny mat). Z bliska ...
  5. Dach coraz bliżej...

    Po sianokosach nasza ekipa wróciła na pole walki. Zafoliowali dach membraną dachową (Tyvek Ultra). Wyprowadzili już kominy do docelowych wysokości. Zrobili więźbę pod pokrycie płaskich lukarn... Własnie! Apropos płaskich lukarn - biliśmy się długo z myślami czym je pokryć. Był pomysł na blachę z tytan-cynku, żeby zapewnić trwałość pokrycia. Jako, że nasza ekipa nie robi pokryć blaszanych na rąbek, musieliśmy sprowadzić do tego zadania dekarza, który takowe kompetencje ...

    Updated 01-12-2011 at 08:13 by C-u-b-e

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 7