dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Bentul

Dziennik budowy Bentula

Oceń ten wpis
Poza ofertą Dospela (15.990zł wraz z GWC) mam jeszcze ofertę ASK z Krakowa. Rekuperator przeciwprądowy BRINK - Renovent HR wyszedłby wraz z montażem za 14.500 zł brutto. To już lepsza cena, no i rekuperator wygląda całkiem nieźle... - www.rekuperatory.krakow.pl.
Ponadto na budowie:
- zrobiłem własnoręcznie okno z luksferów w garażu (zdjęcia potem),
- "pociągnąłem: kable ziemne (jeden 5x10mm2 - zasilanie domu i drugi 3x1,5mm2 - zasilanie napędu bramy przesuwnej,
- pozabijałem deskami (jeszcze nie wszystko) otwory nad wejście i przy tarasie (tak, żeby po zamontowaniu okien, drzwi i bramy garażowej nikt nie mógł zbyt łatwo wejść do środka).
Problem mam z ekipą, która mogłaby mi wylać chudziak w garażu i otynkować garaż (tak żeby możnabyło bramę garażową zamontować)... :cry:
I jeszcze jedno! Dzisiaj byłem w Poznaniu na szkoleniu LCN. Jest to system inteligentnego sterowania budynkami. Szkolenie darmowe, podstawowe (2 uczestników: ja + szwagier). Trwało ok. 4 godzin podczas których mogliśmy przetestować wszystko, pobawić oprogramowaniem i posłuchać wykładu. Przyznam, że system robi duże wrażenie. Ma on jedną istotną zaletę - na etapie kładzenia elektryki trzeba tylko pamiętać o położeniu dodatkowej żyły w części instalacji i zamontowaniu w niektórych miejscach większych puszek (tzw. elektronicznych). System umożliwia sukcesywną rozbudowę w przyszłości. Chyba w to wejdę...
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum