dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Kon111

Dziennik budowy - "Manuela"

Oceń ten wpis
21.06.2004 Od dziś mam komplet warunków technicznych przyłączy – właśnie odebrałem dokumenty z wodociągów. Tak jak zakładałem, uwzględniono mi prawo wykorzystania istniejącego przyłącza wodociągowego – z którego to prawa ja oczywiście skorzystam. Warunkiem jest sprawdzenie przez mojego wykonawcę stanu technicznego istniejącego przyłącza. Ponieważ chodzi mi przede wszystkim o uniknięcie kosztów prac projektowych i kosztów wykonania wcinki do głównej rury, zakładam wymianę rur na nowe od zaworu odcinającego umiejscowionego zaraz za ogrodzeniem w głąb placu.
Niestety w dalszym ciągu nie mogę odebrać warunków zabudowy, chociaż wiem że wszystkie uzgodnienia są pozytywne – nie dotarła korespondencja od wojewody. Nie wiem co mogę zrobić. Może jutro zaproponuje w urzędzie, że sam dostarczę te pisma – może tak można.
Jestem także po wizycie w PKOBP. Oto warunki jaki mi zaproponowano „na wejście”:
Kredyt w PLN
- oprocentowanie Wibor 3M + marża = 7,4%
- prowizja za rozpatrzenie wniosku 0 PLN
- prowizja za udzielenie kredytu 2%
- prowizja za wcześniejszą spłatę 0PLN (dowolna liczba razy w dowolnym momencie)
- wycena stanu aktualnego inwestycji - pierwsza 0 PLNprzy każdej transzy 50PLN
- ubezpieczenie kredytu przed ustaleniem hipoteki ok. 600PLN za pół roku
dodatkowo:
- ubezpieczenie budynku przez okres kredytowania od ognia i zdarzeń losowych - ok. 120PLN/rok
- co pół roku własne oświadczenie o zmianach w zarobkach
- wypłata transz po wizycie pracownika banku na budowie (50 PLN)
- nie wymagana polisa na życie
Następnym bankiem który poproszę o ofertę będzie bank Millenium (po namowach Mająca)
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum