dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

  1. Dom mały ale własny

    W najbliższym tygodniu planuję już zamówić projekt (ostatecznie BW-55) i po jego otrzymaniu wysłać zapytania do kilku firm dotyczące wyceny realizacji do stanu deweloperskiego. Chciałbym, aby całą budowę realizowała jedna firma. Jak na razie mam dwie takowe i do nich w pierwszej kolejności będę wysyłał wnioski. Druga sprawa - ostatnio rozmawiałem z osobą kończącą budowę (podobnie jak ja niemającą zbyt wiele czasu do kontroli wykonania budowy) i zasugerowała mi, ona żebym ...

    Updated 18-06-2018 at 09:58 by Kalic

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Stan zero rozpoczęty

    11 czerwca 2018 rozpoczęliśmy budowę. Pierwszego dnia były głównie prace ziemne. Była dość gruba warstwa humusu - ok 40cm, a pod nim 20cm piachu ze sporą domieszką humusu. Podjęliśmy decyzję o wybraniu wszystkiego do 60cm. Dla przypomnienia, dom będzie stał na płycie fundamentowej. Do opaski użyliśmy EPS Termo Organika fundament Silver. Pod płytę idzie 10cm XPS - wybór padł na Synthos Prime S. Kilka zdjęć z akcji:


    ...

    Updated 15-06-2018 at 18:33 by Owczar

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  3. Luty 2018 - Planeta 2 - kanały powietrzne do kominka

    Częściowo rury do rozprowadzenia ciepłego powietrza znad kominka mieliśmy zrobione już przy montażu . Ekipa w pierwszej fazie przekuła się tylko na piętro i wyprowadziła rury w okolice miejsc w których one będą.
    Powietrze będzie rozprowadzanie jedynie grawitacyjnie.
    Przez okres zimy zdarzyło się parę mroźnych dni, więc od razu mogliśmy przetestować kominek. Zamówiliśmy w kratki.pl wkład powietrzny Lucy 16. Bardzo ładnie wszystko się spala, nie trzeba co ...

    Updated 14-06-2018 at 12:43 by wspolpraca

    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek.jpg
Wyświetleń:	71
Rozmiar:	13,3 KB
ID:	414882   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek2.jpg
Wyświetleń:	61
Rozmiar:	13,2 KB
ID:	414883   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek 4.jpg
Wyświetleń:	60
Rozmiar:	14,5 KB
ID:	414884   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek 5.jpg
Wyświetleń:	54
Rozmiar:	15,3 KB
ID:	414885   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	planeta 2 kominek3.jpg
Wyświetleń:	48
Rozmiar:	9,9 KB
ID:	414886  

  4. Dzień 216. Kanalizacja...

    Optymizm wykonawcy okazał się nieuzasadniony: po wykonaniu kanału sanitarnego musi nastąpić jego odbiór. Dalsze prace, w tym wykonanie przyłącza, muszą poczekać. Czekamy...
    Tagi - katalog słów kluczowych: kanalizacja Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  5. Dom mały ale własny

    Decyzja właściwie podjęta - czas na zmianę lokum. Z mieszkania w bloku w miejscowości pod Poznaniem (która pewnie wkrótce stanie się jedną z dzielnic stolicy WLKP) do malutkiej podpoznańskiej miejscowości po drugiej (z geograficznego punktu widzenia) jego stronie.
    Do pomysłu budowy własnego domu, po drodze, był pomysł kupna gotowego domu. I tylko jeden z nich (obejrzanych ok. 30 różnych propozycji) wpadł mi w oko (żona jeszcze do teraz nie jest przekonan do pomysłu zamieszkania ...