dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

otwarty3

Drzwi wewnętrzne

Oceń ten wpis
Ostatnie półtora tygodnia na budowie było bardzo intensywne. Była też kolejna wizyta forumowicza budującego Otwartego. Pozdrawiamy Marcinesku z całą rodziną. Marcin jest na razie rekordzistą jeśli chodzi o odległość przebytą, by zobaczyć dom. 450 km w jedną stronę. Dowiedzieliśmy się, że podobno na zdjęciach wygląda to wszystko inaczej niż w rzeczywistości

10 dni temu wypisałem co miało być zrobione w domu i przyszedł czas na rozliczenie tych punktów. Zacznę od końca, czyli od drzwi wewnętrznych.

Wygląd

Jak widać na poniższych zdjęciach drzwi mamy białe (w zasadzie to prawie wszystko w domu mamy białe ).

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_2650.jpg
Wyświetleń:	430
Rozmiar:	94,3 KB
ID:	337194

Firma DRE miała dobrą promocję, która mocno pomogła nam w podjęciu decyzji. Promocja została przedłużona, więc jak ktoś jest na tym etapie, to cenowo na pewno warto. Co do jakości na razie się nie wypowiadam. Na to przyjdzie czas jak już trochę pomieszkamy.

W łazience zdecydowaliśmy się na drzwi bezprzylgowe, dzięki czemu nie widać w nich zawiasów. Pozostałe drzwi mają normalne zawiasy, ale ponieważ większość czasu będą one otwarte, to i tak ich nie będzie widać.

Jakie pojawiają się problemy drzwiowe w Otwartym 3?

W zasadzie z drzwiami wewnętrznymi był tylko jeden problem. Umiejscowienie drzwi blisko ścian oraz blisko siebie.

Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MaleIMG_2648.jpg
Wyświetleń:	377
Rozmiar:	94,4 KB
ID:	337195

Jak widać na powyższym zdjęciu, drzwi są bardzo blisko ściany. Nie ma miejsca na maskownicę. Na dodatek w dolnej łazience wg projektu powinna być minimalna ścianka, której firma budująca stan otwarty nie zrobiła, więc doszły nam kolejne drzwi przy ścianie. Niby nic poważnego, ale na etapie poszukiwań okazało się, że dla wielu firm jest to problem. Albo w ogóle takich drzwi nie chcą zamontować, albo oczekują więcej pieniędzy, albo bardzo ograniczają wybór drzwi.

Podsumowując - problem niewielki, ale jednak problem. Dużo też zależy od ekipy montującej. Pierwszy montażysta przyjechał na pomiar i roszczeniowym tonem wymieniał co ma być zrobione w otworach drzwiowych, aby on łaskawie nam te drzwi zamontował ("Tego się nie da, to ma być zrobione tak, a tamto tak"). Zgłosiliśmy to w firmie, w której zamawialiśmy drzwi i przysłali drugą ekipę, która stwierdziła już, że wszystko się da tak jak chcemy i to po prostu zrobiła.

Na koniec jeszcze tylko mała panoramka na drzwi na piętrze:
Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	MaleIMG_2652.JPG
Wyświetleń:	399
Rozmiar:	69,3 KB
ID:	337197

A teraz tylko potrzebny mi jest czas i wena na wpisy o ogrzewaniu, wodzie i elektryce. O kuchni nie ma na razie co pisać, bo facet nas olał i nadal jeszcze nic nie zrobił.
Tagi - katalog słów kluczowych: drzwi bezprzylgowe, drzwi wewnętrzne Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum

Komentarze

  1. Avatar Nani
    Nam też bardzo podobają się drzwi bezprzylgowe, ale ze względu na ich trochę wysoką cenę planujemy zrobić je tylko w ciągu komunikacyjnym. Reszta to pokoje, które i tak otwierają się do wewnątrz.

    Fajnie, że poruszyłeś temat braku miejsca dla maskownicy, niestety te sytuacje z wybrzydzającymi ekipami, to ponoć norma. My takich właśnie takich miejsc gdzie niby maskownica ma się nie zmieścić mamy 2. Koleżanka mnie uczulała żeby nie poddać się komentarzom ze strony ekip, bo wszystko da się zrobić tylko trzeba chcieć. A Wy jak widać jesteście na to dobrym przykładem.

    Pozdrawiam
  2. Avatar aniakicia
    to jest po prostu błąd w projekcie, nie mieści się maskownica, nie ma miejsca na klamkę, należało by przesunąć drzwi, widać że Ci się drzwi nie do końca otwierają.

    polecam drzwi bezprzylgowe, są świetne (oprócz ceny)
  3. Avatar Nani
    1. Błąd w projekcie piszesz - hmmmm żeby ich uniknąć trzeba by było mieć doktorat z budowlanki, a wtedy uniknęlibyśmy w ogóle jakichkolwiek błędów przy budowach...no niestety nie dane mi było doktoryzować się akurat w tej dziedzinie...

    2. Montując drzwi bezprzylgowe problem małej ilości miejsca na maskownicę znika? tego w sklepie nie dopytałam.
  4. Avatar otwarty3
    W tym projekcie niestety nie ma możliwości przesunięcia drzwi. Wystarczy spojrzeć na rzuty na stronie MG Projekt. Po pierwsze drzwi na parterze do małego pokoju - aby je przesunąć trzeba by było albo zmniejszyć kuchnię, albo zmniejszyć wiatrołap, albo powiększyć cały dom. Tak samo na górze - jedyne co by pomogło to powiększenie domu lub zmniejszenie łazienki i przesunięcie ścianek działowych. Jak ktoś zaczyna budowę, to nie myśli o tym, że za rok czy dwa może mieć problem ze wstawieniem drzwi. Mieszkając w PRL-owskim bloku z PRL-owskimi drzwiami taki problem nie występuje Jest dziura na drzwi i framuga z drzwiami jest w środku
  5. Avatar aniakicia
    Cytat Napisał Nani
    1. Błąd w projekcie piszesz - hmmmm żeby ich uniknąć trzeba by było mieć doktorat z budowlanki, a wtedy uniknęlibyśmy w ogóle jakichkolwiek błędów przy budowach...no niestety nie dane mi było doktoryzować się akurat w tej dziedzinie...

    2. Montując drzwi bezprzylgowe problem małej ilości miejsca na maskownicę znika? tego w sklepie nie dopytałam.


    źle zrozumiałaś przy przylgowych drzwiach maskownica nie znika, polecałam je dlatego że to fajnie wygląda jak nie widać zawiasów


    a jaśli chodzi o "błąd w projekcie" to wina architekta, bo kupując czy zamawiając projekt indywidualny masz prawo nie znać się na tym, to autor projektu, który rysuje enty projekt powinien się na tym znać i pamiętać, że niektóre drzwi maja klamki - tak uważam
  6. Avatar aniakicia
    Cytat Napisał otwarty3
    W tym projekcie niestety nie ma możliwości przesunięcia drzwi. Wystarczy spojrzeć na rzuty na stronie MG Projekt. Po pierwsze drzwi na parterze do małego pokoju - aby je przesunąć trzeba by było albo zmniejszyć kuchnię, albo zmniejszyć wiatrołap, albo powiększyć cały dom. Tak samo na górze - jedyne co by pomogło to powiększenie domu lub zmniejszenie łazienki i przesunięcie ścianek działowych. Jak ktoś zaczyna budowę, to nie myśli o tym, że za rok czy dwa może mieć problem ze wstawieniem drzwi. Mieszkając w PRL-owskim bloku z PRL-owskimi drzwiami taki problem nie występuje Jest dziura na drzwi i framuga z drzwiami jest w środku

    to do d.... projektant jak tego nie zauważył
  7. Avatar Nani
    Znaczy się, że takich do d....py projektantów jest cała masa, bo gdzie nie idę do znajomych, to wszędzie mają przynajmniej jeden taki kwiatek, a bywają i tacy co mają po kilka.
  8. Avatar Wojtek322
    Ja uważam, że drzwi wewnętrzne w atrakcyjnych cenach można dostać w sklepie .... Zerknijcie sobie tutaj [url]...[/url] Dostępne u nich drzwi nie tylko są dobre cenowo, ale również i jakościowo. W całym domu zakładaliśmy ich drzwi i jestem bardzo zadowolony bo nie wydałem majątku na drzwi a jakość jest pierwsza klasa. Zaoszczędziłem trochę kasy i mogłem kupić w to miejsce coś innego do domu. Także ze swojej strony polecam Wam!
    Updated 12-07-2017 at 13:09 by otwarty3