dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

ja?kowy dom- dziennik budowy po budowie

witam wszystkich tu zaglądających
postanowiłem założyć dziennik budowy po budowie (za namową kolegi autorusa), bo uważam że w ten sposób łatwiej będzie mi zobrazować różne pomysły,spostrzeżenia i rozwiązania jakie opisuje w niektórych wątkach( a później giną gdzieś w toku wypowiedzi innych użytkowników) a tutaj łatwiej będzie je znaleźć.
postaram się opisywać i wklejać zdjęcia różnych rozwiązań, robótek typu "zrób to sam"
jeżeli ma ktoś ochotę wtrącić tutaj swoje trzy grosze to zapraszam.
na początek dom;
parterowy z poddaszem użytkowym o powierzchni 154m2 wybudowany według projektu indywidualnego mojego pomysłu i dużej pomocy zaprzyjaźnionego architekta.
ściany w technologii thermomur z klocków th 250, podłoga na gruncie z dociepleniem 15cm styropianu, dach minimum 30 cm wełny i dodatkowo docieplonym strychem 15cm
ogrzewany kablami electry o łącznej mocy 10,6 kw, cwu z bojlera elektrycznego o pojemności 80l
większość prac budowlanych i instalacji wykonałem sam z pomocą ojca, wykończyłem wnętrza samodzielnie według własnych pomysłów.
dom posiada wentylacje mechaniczną mojego pomysłu i GWC rurowe, a także kominek z DGP

ma żadnych wpisów w Dzienniku Budowy