dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

domelek

  1. Po co mi temat - po prostu budujemy sie :)

    Ekipa ma wejść w przyszłym tygodniu do murowania ściany fundamentowej, w międzyczasie zastanawiam się nad sposobem izolacji hydro i cieplnej. Co do cieplnej to chyba zdecyduje się na STYRODUR 5cm powinno wystarczyć w projekcie jest styro 10cm, ale że styrodur droższy to bedzie 5cm powinno starczyć, przy okazji będę spokojnie spał, że nam tego myszy nie zjedzą (chyba) i woda nie zniszczy. Co do izolacji przeciwwodnej pionowej to zauwazylem odmienność zdań na forach, co do zasadności ...
  2. Po co mi temat - po prostu budujemy sie :)

    02.06.2009 ławy zalane!!!

    krótka fotorelacja:


    Gruszka z pompą






    ostatnie poprawki


    no to zaczynamy...

    ...
  3. Po co mi temat - po prostu budujemy sie :)

    Minęły 2 tygodnie i mamy już wykopane i zazbrojone ławy, a to zdjecie jak to mniej więcej wygląda:



    W międzyczasie także uporządkowałem trochę cegieł, które zastąpiały miejsce (blokowały tylną ścianę), a wyglądało to mniej więcej tak:



    ...jutro mają zalewać ławy
  4. Po co mi temat - po prostu budujemy sie :)

    Jak powiedziano, tak się stało:

    Pierwsze gryzy


    i górka rośnie


    Połówka pękła


    i górka rośnie


    i rośnie

    ...
  5. Po co mi temat - po prostu budujemy sie :)

    Dzisiaj, dojechały cegły pełne, całe 8 palet po 300 sztuk, czyli 2400 jak sie nie mylę. Jest ich i tak mniej - zgodnie z oryginalnym wyliczeniem (z wentylacja grawitacyjna) oszczędność 1200 cegieł. Łączna ilość cegieł była wyliczona z tajemniczego wzoru

    Ilosćcegieł=wys*szer*głęb(komina)*350szt/m3

    może sie komuś przyda, o jego sprawdzalności powiem dopiero po wykonaniu kominów.

    W międzyczasie otrzymałem także ostateczny projekt ...
Strona 1 z 3