dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Fotowoltaika działa!

    27 czerwca roku 2018 zacząłem produkcję prądu!

    Już na etapie budowania domu dużo myśleliśmy o fotowoltaice. Niestety wtedy rządzącym nie spieszyło się z uruchomieniem programu dotacji. Gdy w końcu ruszył program Prosument, to zniknął tak szybko, jak się pojawił. Później w niektórych gminach były programy, dzięki którym można było dostać 80% dotacji, ale nie w bogatej Wielkopolsce

    Tym razem załapałem się na program Prosument II, czyli ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: fotowoltaika, prąd, prosument Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Dzień 138. Przyłącza :(

    Wykonawca przyłącza energetycznego w końcu zastał właściciela działki, z której ma być poprowadzone przyłącze do nas. Może też ma do Wykonawcy jakieś zastrzeżenia, bo nie chciał rozmawiać i zgody nie dał. Do tematu ma się włączyć przedstawiciel Zakładu Energetycznego...

    Wkrótce mam nadzieję wodociągi dadzą zgodę na kopanie kanalizacji w drodze. Tylko nie wiem, czy znajdziemy chętnych do tego kopania. Z 3 firm, które się oferowały, nie została żadna: ...
  3. Jak to w urzędach...

    ...za każdym razem każą dzwonić "kiedyśtam". W środę kazali dzwonić w poniedziałek. W poniedziałek okazało się, że mamy dzwonić w czwartek. I tak to się toczy, a czas od złożenia wniosku mija. Jak będzie trzeba coś donieść to przepada i od nowa nalicza się 30 dni. Chyba jestem na to przygotowana.

    Za to pozytywna informacja z dzisiaj: w końcu udało się dodzwonić do Starostwo ws. projektu przyłącza energii (bo czekaliśmy na zatwierdzenie). Okazało ...
  4. Będzie ten prąd czy nie?

    Spotkanie z Panem od projektu przyłącza elektrycznego zaliczam do udanych Gościu konkretny, zorganizowany. Chyba jako pierwszy (oprócz naszej projektantki i firmy budowlanej) spytał czy nam się spieszy i kiedy chcielibyśmy żeby stanęła skrzynka Nie wiem czy te informacje coś zmienią, ale facet powiedział żeby być nastawionym pozytywnie. Poza tym nasz projekt instalacji raczej nie jest skomplikowany (sieć idzie w drodze zaraz przy działce ).
    Myślicie, że uda się ...
  5. Cudownie jest mieć drzwi!

    One naprawdę robią różnicę. Już pomijam fakt, że korzystanie z toalety staje się dużo bardziej komfortowe. Można zamknąć pomieszczenie i nie widać, że trwa tam jeszcze budowa. Można wynieść część materiałów budowlanych i o nich "zapomnieć". Można położyć dziecko spać, włączyć nianię a na dole siedzieć i gadać z sąsiadami do nocy, nie bojąc się, że głośniejsze słowo obudzi maliznę. Dodatkowo montaż drzwi sprawia, że nie widać cegieł ani obszarpanego ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: drzwi, prąd, schody, wykończenie Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
Strona 1 z 2