dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Wszystkie wpisy w Dzienniku

1. Po budowie odkryłam swoją nową pasję...

...nie jest wyjątkowo wymyślna, dotyczy całej rzeszy budujących Otóż ogromną frajdę sprawiają mi prace ogrodowe!
    Na początku bladego pojęcia nie miałam, od czego zacząć. Ani nie znałam się na roślinach w kontekście ich wymagań i tego, czy byłoby im u mnie dobrze, ani nie wiedziałam, jak one docelowo wyglądają, bo jednak oglądając mikro-sadzonkę w szkółce ciężko sobie wyobrazić, że za 3 lata to będzie pokaźny krzew, albo za 5 lat z tego patyka wyrośnie ...
    Tagi - katalog słów kluczowych: lukrecja 2, ogród Edytuj Tagi
    Kategorie
    Dzienniki Budowy na Forum
  2. Jedna klima split na cały dom?

Wykres temperatury i wilgotności w sypialni, w której jest nawiew. Czujnik był umieszczony w najdalszym od drzwi rogu pokoju. Klima jest w salonie - oddalona od sypialni korytarzem (klima nie dmucha w kierunku korytarza). Punkt w którym jest czujnik jest najdalej oddalonym punktem od klimy punktem w domu. Klima działała między 15:00 a 17:00 a wykres wygląda tak:

Czujnik trochę zawyża ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	KlimaCzujnik.jpg
Wyświetleń:	287
Rozmiar:	50,2 KB
ID:	440679  
  3. O bezwładności podłogówki cz. 2

Cytat Napisał Kaizen Zobacz post
    Trochę przemyśleń o grzaniu klimą i podłogą. Niestety, warunki nieidealne - bo to zamieszkany dom.
    Istotne informacje co do warunków:
    1. Salon i kuchnia grzane klimą (od czasu do czasu kominek) z dosyć wysoko podbitą temperaturą, bo jest we wnęce i słabo rozprowadza ciepło po tej przestrzeni. Chociaż może to nie jedyna przyczyna? Ale o tym dalej. Chodzi tylko w taniej strefie - za to w całej (z kilkuminutowym marginesem na rozsynchronizowanie zegarów).
    2.
    ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLIRTimelapseBMECzerpnia.jpg
Wyświetleń:	29
Rozmiar:	18,2 KB
ID:	440673   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLIRtimelapseBMEMobile.jpg
Wyświetleń:	27
Rozmiar:	27,0 KB
ID:	440674   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLIRTimelapseNawiew.jpg
Wyświetleń:	21
Rozmiar:	21,8 KB
ID:	440675   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	FLIRTimelapseAmplituda.jpg
Wyświetleń:	22
Rozmiar:	24,4 KB
ID:	440676   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	wasne-wykresy-temperatur (5).jpg
Wyświetleń:	20
Rozmiar:	12,6 KB
ID:	440677  

4. Dom mały ale własny

Dostałem ofertę na wykonanie instalacji wod-kan oraz ogrzewania podłogowego. Łącznie w okolicach 30tys. brutto. Mój dotychczasowy wykonawca wycenił mi powyższe instalacje + instalacje kominowe na 46tys netto. Pytanie - skąd ten rozrzut cenowy - gorsze materiały? Znajomy sugeruje, że może tańsza oferta przewiduje np. wykonanie podłogówki z kawałków rury a nie jednej obejmującej całą powierzchnię. A zapłacić teraz mniej i mieć potem kłopoty to "średnia" perspektywa.
  5. Dom mały ale własny

Wczoraj zrobione pomiary okien (decyzja na profil Ideal 8000) i drzwi (Wikęd z ościeżnicami Termo), termin montażu przewidziany na II połowę marca. Wciąż dylemat co z wykonawcą stanu deweloperskiego - jedni (kierbud) twierdzi, że cena dosyć wysoka (a izolacje cieniutko - opierają się na styro białym) a inni z kolei że cena jak najbardziej OK.