dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Ostatnie wpisy w Dziennikach

  1. Dom mały ale własny

    Obecnie stan prac wygląda następująco:
    1/ BUDOWA - zdjęto szalunki na piętrze, podpórki i stemple. Na placu boju pojawiła się więźba dachowa-znakiem tego w tym tygodniu zacznie się kolejny etap tj. dach.
    2/ SPRAWY OKOŁOBUDOWLANE:
    - okna wciąż na etapie wyboru ale prawdopodobnie OKNOPLAST seria Winergetic Standard. Do tego rolety zewnętrzne - koszy ok. 30tys. zł - cena promocyjna do połowy grudnia. Czekam jeszcze tylko na wycenę od znajomego znajomego.
    ...
  2. Poniedziałek 19.11.2019

    Dobry wieczór,
    Zajechałem na działkę dzisiaj popołudniu. Wczoraj Panowie wymurowali ścianki fundamentowe.
    Na jutro był zaplanowany zasyp ale niestety w takich małych miejscowościach bywa problem z koparką. Mam nadzieje, że uda się coś jeszcze zrobić w tym tygodniu.
    Byłem też dzisiaj zapłacić za beton. Wyszło 28,5 m3. Wiem, dużo.....
    Póki co nie będę izolował fundamentów, zostawię to sobie na inny czas a może zrobię to dopiero po wymurowaniu ścian.
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0757.jpg
Wyświetleń:	162
Rozmiar:	49,0 KB
ID:	437221   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0759 (1).jpg
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	63,8 KB
ID:	437222  
  3. Piątek 15.11.2019

    Cześć,
    Zaczęło się w końcu "wbijanie łopaty".
    Plan był taki:
    -bez ściągania humusu kopiemy rowy pod ławy ( z humusem po to żeby ziemia się nie obsypywała)
    - układamy zbrojenie
    - zalewamy ławy na wysokość ok 0,9 m
    - po kilku dniach ściągamy humus z wnętrza budynku (jakieś 20-30cm)
    - murujemy trzy warstwy bloczka
    Później izolacje, kanalizacja, zasyp, zagęszczenie, zalewanie płyty.

    W piątek było kopanie, ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0751.jpg
Wyświetleń:	138
Rozmiar:	66,9 KB
ID:	437090   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0753.jpg
Wyświetleń:	133
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	437092   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0754.jpg
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	82,8 KB
ID:	437093  
  4. Już jutro....

    A póki co dzisiaj zajechała stał.
    jakies pol roku temu robiłem szacunkowy koszt materiału. Jeśli będzie tak dalej szło to będę zadowolony. Stali wyliczyłem za 1800 zł a zapłaciłem 1750 zł. Jutro od rana wjeżdża ekipa i skręcają belki. Jeszcze ma być koparka ale nie wiem o której się dokładnie zjawi. Chętnie posiedział bym tam z nimi cały dzień ale muszę jechać do pracy jeszcze. A wiec dobrej nocy bo pobudka o 5
  5. No i co... No i się zaczęło.

    Cześć. Miałem z tym jeszcze trochę poczekać ale decyzja podjęta kilka dni temu. Kilka telefonów, spotkań z wykonawcą, wizyt w składach budowlanych. Od wczoraj już nabite ławy drutowe. Powiem uczciwie, że mało zapłaciłem, tylko 700 zł, jeszcze się okazało, ze Pan geodeta mieszkał w bloku mojego wuja.
    Jutro rano muszę być na miejscu ponieważ przyjeżdża stal i jutro miała być koparka i mieli zacząć kopać ławy ale niestety pogoda jest jaka jest i ekipa nie skończyło ...
    Załączone zdjęcia Załączone zdjęcia Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_0745.jpg
Wyświetleń:	131
Rozmiar:	44,9 KB
ID:	436985  
Strona 1 z 3