dostępne w wersji mobilnej muratordom.pl na Facebooku muratordom.pl na Google+
View RSS Feed

Moira

dziennik Moiry

Oceń ten wpis
Wylewki skończone, więc pora na okna.
Mój mąż jeszcze nie wie, że zamiast spolec przy ciepłym kominku, czeka nas wybór oferty na okna.
Powoli rozsyłam wicie do chętnych handlowców, co by przyjechali i wyliczyli.
Okna już mniej więcej wiemy jakie. Ja tradycjonalistka chciałbym drewniane w kolorze naturalnym, ale napotkałam zbyt duży sprzeciw mojego (chyba zbyt leniwego) męża.
Twardo jak na niego zapowiedział, że on nie będzie tego malował, ani czyścił. Malowanie mi nie przeszkadza - uwielbiam machać pędzlem, ale czyszczenie okien przed malowaniem i po - ten argument do mnie przemówił.
No cóż zatem będą plastiki, ale aby wilk i owca były całe, z zewnątrz mają być w kolorze złotego dębu.
Prześledziłam wątek "szukam dobrych okien" i chyba zdecyduję się na profile Veki. Naprawdę nie wiem o co chodzi z tymi profilami.
Wiem za to, że dla mnie liczy się jakość estetyczna okien, czyli zaokrąglone kształty wewnątrz.
A teraz czas na przypowieść o szybkich handlowcach.
W środę dostałam cynk, że mogę sobie jeszcze w tym roku pozwolić na okienka, więc rozgościłam się na moment w Internecie i znalazłam firmę, która sprzedaje okna o profilu Gealana (pchelek zachwalał) w moim dawnym miejscu zamieszkania. NO to z uwagi na sentyment lokalny zadwoniłam celem umówienia się z panem pomiarowym. Pan (nie handlowiec) porozmawiał ze mna chwilę i poprosił o jakiś telefon kontaktowy to on podrzuci namiary handlowcowi. Podałam telefon męża (moja komórka spadła ze schodów), uprzedziłam tylko żeby nie dzwonić dzisiaj bo mąż jeszcze o niczym nie wie i będzie zaskoczony.
No i był. Po dwóch godzinach dzwoni mąż z pretensjami, że on o niczym nie wie, a tu dzwoni jakiś gościu i chce przyjeżdzać na budowę i mierzyć. A po za tym to jakie okna? Przecież miała być przerwa zimowa. Dostało mi się.
Dla pełnego obrazu dodam, że handlowiec był nami bardzo zainteresowany, ale w godzinach pracy urzędów, sobota odpada. No to i on odpadł.
Tagi - katalog słów kluczowych: Brak Edytuj Tagi
Kategorie
Dzienniki Budowy na Forum